Vračar rastužio Motoriste

Fudbaleri Omarske su danas u 28. kolu Prve lige Republike Srpske teškom mukom savladali Famosa na svom terenu 2:1.

Nakon mirnih uvodnih minuta kreće vatromet pred golom Igora Rončevića. Sve je krenulo od pogotka Ognjena Jaćimovića u devetoj minuti. Marinko Rastoka je ubacio sa lijeve strane, a napadač Omarske zakucava loptu iza leđa Igora Rončevića za vodstvo svoje ekipe. U narednih desetak minuta potpuna opsada Famosovog gola. Kopanja proba šut, Rončević je siguran. U 14. minuti Kopanja dodaje do Panića, koji se prekombinovao i propada još jedna izvrsna šansa za Omarsku. Petnaesta minuta donosi novi šut Ognjena Jaćimovića, Rončević sjajno brani i izbacuje u korner. Izvodi ga Vračar, a Jaćimović šutira preko gola.

Uspio je Famos da primiri Omarsku i konsoliduje svoju odbranu nakon toga, ali u 30. minuti ih spašava stativa. Probao je Milan Vračar i zatresao okvir gola. Kako se bližio kraj prvog poluvremena tako je i Famos sve više prelazio na protivničku polovinu, a nagovještaj ambicija da se postigne gol vidimo u 36. minuti. Nikola Novković je sa centra probao da iznenadi istrčalog Luku Vujičića, lopta ide pored gola. Minutu kasnije Haru Nakagaki šalje loptu u prostor Bjelošu koji ima Ratkovića na leđima, ali uspjeva da iskosa uputi šut, prvi u okvir gola, Vujičić je siguran.

U 40. minuti korner za Famos, ponovo je Dejan Bjeloš probao, lopta pogađa vanjski dio mreže. Da su prekidi prilika za Famos potvrdilo se i tri minute kasnije kada Tešanović izvodi prekid, Famos lijepo kombinuje, a kapiten Đorđe Ćeha je usamljen na drugoj stativi i postiže gol, ali Tomislav Gračanin podiže ofsajd zastavicu i gol se poništava, iako za to nije bilo osnova i Famos je definitivno oštećen.

U nastavku susreta približna slika na terenu, Omarska dolazi pred gol Famosa, ali ne uspjava da postigne drugi pogodak i vjerovatno rješi utakmicu. Probao je Vračar šut u 55. minutu, pored gola, potom je i Rastoka u šansi, nema ništa ni od te situacije, baš kao ni poslije šuta Vračara. U 66. minuti Marko Škrba, koji je u drugom poluvremenu po ulasku umjesto Mladena Perovića igro na poziciji lijevog beka, a Jaćimović ulazi u sjajnu šansu i šutira pored gola.

Iako nisu pokazali previše u napadu u ovoj utakmici, naročito u drugom poluvremenu, Famos uspjeva u 78. minuti da dođe do izjednačenja. Proradila je japanska veza Kota Jošikava - Haru Nakagaki, prvi asistent, drugi strijelac i Famos dolazi do izjednačenja.

Čuvali su Motoristi gol sve do 87. minute, čak i zaprijetili poslije jednog prekida, lopta se odbija do Nikole Novkovića koji šutira pored gola. Lopta na putu prema golu kači jednog od fudbalera Omarske, tražili su korner gosti, ali ga danas jako loši sudija Darko Vukojević ne pokazuje. Vujičić je brzo izveo gol-aut i iz tog napada Omarska dolazi do pogotka preko Milan Vračara i čuva tri boda kod kuće

OMARSKA - FAMOS 2:1 (1:0)