Demontaža GOŠK-a u Gabeli

U prvoj utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, NK GOŠK je u Gabeli ugostio ekipu FK Velež. Konačan rezultat utakmice glasio je 4:0 u korist Rođenih.

Igrala se šesta minuta kada je viđena prva prava prilika, Gulijašvili je šutirao sa lijevom nogom, ali je pogodio samo stativu. Samo četiri minute kasnije pokušao je i Haskić, ali ovaj put šutirao je pored gola.

Nastavio je Velež prijetiti, pa se igrala 23. minuta kada je Haskić pokušao glavom da pogodi dalji ugao, ali je lopta otišla pored gola.
GOŠK je posustao tek u finišu prvog poluvremena kada je Velež poveo u 47. minuti utakmice preko Haskića koji je pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu Velež je nastavio gdje je stao u prvom poluvremenu, ali je ovoga puta to nagradio sa čak tri pogotka u narednih 45 minuta.

Velež je postigao drugi pogodak u 68. minuti utakmice, a tada je Gulijašvili pogodio na odbijenu loptu od golmana Vasilja. Samo tri minute kasnije novi pogodak Haskića, a ovoga puta pogodio je glavom nakon centaršuta Vehabovića.

Konačan rezultat utakmice od 4:0 postavio je kapiten GOŠK-a, Riad Šuta koji je zatresao vlastitu mrežu nakon centaršuta Haskića i tako postavio konačnih 4:0.

Igman 3 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Sloga
Sarajevo 1 : 1 Borac
Široki Brijeg 1 : 1 Posušje
Zrinjski 3 : 1 Tuzla City
GOŠK 0 : 4 Velež