Siti zaribao u Konjicu

U okviru 17. kola Premijer lige BiH, Igman je danas na Gradskom stadionu u Konjicu savladao ekipu Tuzla sitija, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 2:0

Prvu priliku na meča su imali gosti, ali je Sušić šutirao pored gola, a potom je i Igman preko Denkovića zaprijetio, ali nije bilo promjene rezultata.

Potom uzbuđenja u Konjicu nije bilo sve do 18. minute, kada je domaći sastav stigao do vodstva. Odličan pogodak je postigao Čubrilo, s obzirom na to da je skoro iz kornera savladao protivničkog golmana.

Igrala se 24. minuta, kada je Pantelić šutirao glavom, ali nije bilo problema po gol domaćih. Dvije minute kasnije, Ćeman je dobro reagovao i spasio svoj gol. Međutim, minut kasnije, golman Sitija je morao loptu vaditi iz svoje mreže.

Nakon što je Hebibović poslao dugu dijagonalu na lijevu stranu, Denković je dotrčao iz drugog plana, potom je ušao u kazneni prostor i šutirao, te je ostavio golmana Lolića bez šansi da zaustavi njegov udarac.

Do kraja prvog poluvremena, Tuzlaci su pokušavali doći do gola, ali im to nije pošlo za rukom, pa su na odmor otišli sa zaostatkom od dva pogotka.

Samo što se nastavio drugi dio susreta, Hadžić je imao veliku priliku za Tuzlake, ali je loše šutirao sa osam metara. Isti igrač se ponovo našao u šansi, šutirao je glavom, ali je lopta otišla pored gola.

U 57. minuti, zaprijetili su opet gosti. Nukić je centrirao sa lijeve strane, lopta se odbila od jednog igrača domaćeg tima i zamalo prevarila Ćemana, pa su tako vrlo lako Tuzlaci mogli doći do smanjenja rezultata.

Igman je tek u 61. minuti stvorio ozbiljniju šansu. Šutirao je Pirić sa 25 metara, ali njegov udarac je bez većih problema zaustavio Lolić, a onda je domaći sastav imao još jedan dobar napad po desnoj strani, ali je Hebibović loše centrirao.

U 68. minuti je Mehanović šutirao, ali je lopta od živog zida otišla u korner, da bi potom isti igrač pokušao glavom sa 14 metara, ali je lopta otišla preko gola domaće ekipe.

Igrala se 71. minuta kada je glavni sudija ovog susreta, Admir Musić, pokazao direktan crveni karton treneru Igmana. Isključenje je zaradio Edis Mulalić, i to zbog prigovora na sudijske odluke.

Sedam minuta kasnije, Hadžić je ponovo pokušao da savlada Ćemana i njegov udarac je otišao preko gola, a onda se u šansi našao Delimeđac. Šutirao je sa 20 metara i njegov udarac je bez većih problema zaustavio golman Igmana.

Ordagić je u 84. minuti odlično uposlio Karjaševića, koji je šutirao sa nekih 12 metara, ali nije bilo opasnosti po gol kluba iz Konjica, pa je tako propala dobra prilika za Tuzlake.

Do kraja utakmice, više nije bilo šansi, pa je tako Igman uspio da sačuva svoju prednost, te je na kraju došao do važne pobjede u borbi za opstanak i oproštaja od domaće publike.

FK Igman - FK Tuzla City 2:0 (Čubrilo 19‘, Denković 27‘).

Zvijezda 09 1 : 2 Borac
Sloga 1 : 0 Posušje
Igman 2 : 0 Tuzla City
Željezničar 0 : 1 Velež
Sarajevo 3 : 0 GOŠK
Široki Brijeg 0 : 2 Zrinjski