27.10.2018 Tuzlalive.ba /(mp, Foto: Miro Petrović)

Tuzla u bojama Bl Voleja

Ekipa BL Voleja slavila je u premijerligaškom meču sa Slobodom iz Tuzle sa 0:3.

Gošće su u prvom setu vodile od početka do kraja, odvojile su se kod rezultata 11:13 i bez problema su ovaj dio utakmice privele kraju.

U drugom su Tuzlanke povele 6:4, ali su Banjalučanke ponovo preokrenule i vodile su do 21:23. Na servis Belme Ibrahimović domaće igračice su preokrenule na 26:25, ali su potom napravile dvije pogreške i iskusnije gošće „maratonski“ set riješile su u svoju korist.

U trećem se sve odvijalo kao u prvom setu. Igračice Slobode popustile su i kao da su jedva čekale kraj meča.

Prvi put u četiri kola Sloboda je ostala bez ijednog poena, te je ostala na 7 bodova, dok je ekipa Banjaluka Voleya zabilježila četvrtu pobjedu i s maksimalnim učinkom predvodi prvenstvenu utrku u društvu prvakinja, brčanskog Bimal Jedinstva. (mp, Foto: Miro Petrović)

Kula Gradačac 3 : 1 Goražde
Maglić 0 : 3 Bimal-Jedinstvo
Gacko 3 : 0 Smeč
Sloboda 0 : 3 BL Volley
Modriča 0 : 3 Jahorina