Kraj u Janji
90'
U janji,domači tim poveo sa 1-0,Zekić
20'
Podrinje Janja - Kozara Janja. Stadion Podrinja. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka). Pomoćnici: SiniÅ”a Ivančević (Banjaluka), NebojÅ”a Žugić (Banjaluka). Četvrti sudija: Velimir Drinić (Modriča). Posmatrač suđenja: DuÅ”ko Pekija (Prijedor). Delegat: Dragan Džajić (I. Sarajevo).
Avramović, Zarić, Zekić, Guzijan, DoÅ”lo, Đokić, Musić, Arnautović, Janjić, Rakić, KarjaÅ”ević. Na klupi: Sulejmanović, Lupić, Hadžić, Mitrović, Osmanagić, Arnautović, Furtula. Trener: Zumbul MahalbaÅ”ić.
Ilić, Raspudić, Å akić, Radoja, Kremenović, GliÅ”ić, Jandrić, Petković, Stjepanović, Kondić, PaÅ”tar. Na klupi: Dončić, O. Petrović, Komljenović, Lolić, Z. Petković, Novaković, Bunić.
Gol je postigao Novaković.

Bod iz Janje (video)

03.11.2018 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

U danas odigranoj utakmici 13. kola I lige Republike Srpske u Janji Podrinje i Kozara podijelili su bodove odigravŔi nerijeŔeno 1-1.

Dobro su fudbaleri Kozare uÅ”li u utakmicu i imaju loptu viÅ”e u svojim nogama. Prvi pokuÅ”ava Radoja u 8. minuti iz slobodnog udarca, ali je zamalo neprecizan. Imaju fudbaleri Kozare inicijativu, ali domaćin ipak prvi dolazi do vođstva. U 19. minuti slobodan udarac sa nekih dvadeset i dva metra izvodi Zekić i pogađa mrežu nemoćnog Ilića za vođstvo Podrinja od 1-0.

Nisu se predali igrači Kozare poslije vođstva domaćina, ponovo pokuÅ”ava Radoja iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu natrčava Stjepanović, ali je izblokiran. Uzvraćaju domaći preko Musića i Rakića, a najbolju Å”ansu za Kozaru u prvom poluvremenu propuÅ”ta GliÅ”ić koji odlično ubačenu loptu Petkovića ne stiže zahvatiti i poslati u mrežu domaćina.

U drugom poluvremenu Kozara nastavlja sa istom igrom i ima loptu viÅ”e u nogama, ali ne uspijeva konkretizovati dobru igru. U 49. minuti GliÅ”ić odlično upoÅ”ljava Å akića, ali je njegov Å”ut u posljednji trenutak izblokiran. Nekoliko minuta kasnije, ponovo iz slobodnog udarca prijeti Radoja, ali njegov Å”ut odlazi zamalo preko gola. U 75. minuti Bunić odlično ubacuje loptu u Å”esnaesterac domaćina, ali odbrana Podrinja izbacuje loptu ispred Novakovića u posljednji tren. Samo dva minuta kasnije Å akić odlično prodire s desne strane, ali na kraju slabo Å”utira bez opasnosti po gol Avramovića. Ispaltio se najzad trud i zalaganje fudbalera Kozare, u 90. minuti prvo pokuÅ”ava GliÅ”ić ali se lopta odbija od igrača Podrinja. U gužvi u Å”esnaestercu najbolje se snalazi Novaković i postiže gol za izjednačenje i konačnih 1-1.

Do kraja jesenjeg dijela prvenstva ostala su joÅ” tri kola. U sljedećem 14. kolu I lige Republike Srpske, sljedeće subote 10. 11, 2018. godine na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci FK Kozara će dočekati Rudar iz Prijedora. Utakmica počinje u 13.30 h.

Podrinje (Janja):Ā Avramović M., Zarić J., Zekić V., Guzijan B., DoÅ”lo D. (od 90. min. Osmanagaić A.), Đokić A., Musić H. (od 77. min. Furtula A.), Arnautović M., Janjić S., Rakić S., KarjaÅ”ević H., trener: Čizmić J., klupa: Sulejmanović S., Lupić R., Hadžić A., Mitrović M., Arnautović J.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Ilić M., Raspudić B., Å akić M., Radoja S., Kremenović V. (od 56. min. Novaković M.), GliÅ”ić D., Jandrić S., Petković V. (od 60. min. Bunić N.), Stjepanović N., Kondić A., PaÅ”tar M., trener Trivunović V., klupa: Dončić D., Petrović O., Komljenović D., Lolić D., Petković Z.