Everton Liverpool
2 : 1

Pl: Pobjeda Sitija, raspucani ''Čekićari''

01.01.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Everton sa 2-1 u 21. kolu Premijer lige.

Tim Pepa Gvardiole je igrao dobrom tokom prvog poluvremena ali su gosti odolijevali. U nastavku susreta ''Građani'' su ipak slomili otpor Evertona. Dvostruki strijelac bio je Gabriel Žesus. Do kraja susreta Ričarlison je smanjio vodstvo ali Everton do boda nije mogao doći.

U novom debiju Dejvida Mojesa na klupi, Vest Hem je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Bormuta. Slavili su sa 4-0 a strijelci su bili dva puta Nobl te Aler i Anderson po jednom. Norič i Kristal Palas podijelili su bodove. Domaći su golom Kantvela vodili do same završnice ali je Vikam pogodio u završnici za 1-1.

U poslednjem meču dana sasaju se Arsenal i Mnačester Junajted od 21h.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester City Everton