1 : 1

Mladost slavila protiv Slobode: Ermina Abdaković junakinja sa tri gola

05.09.2020 D. Vuksanović

Mladost Nević Polje

Fudbalerke Mladosti iz Nević Polja ostvarile su prvu pobjedu u novoj sezoni, pošto su u trećem kolu Prve ženske lige Federacije grupa "sjever" nakon velikog preokreta pobjedile ekipu Slobodu Tuzlu rezultatom 2:4.

Međutim mogla je to biti "crna nedelja" za tim Velimira Subana, ali su gošće pokazale karakter i strpljenje kada im je bilo najpotrebnije. Nije Mladost dobro otvorila meč, jer je Sloboda povela već u četvrtoj minuti preko Seide Suljkanović.

Ipak, Mladost je sedam minuta poslije izjednačila rezultat preko svoje najbolje igračice i kapitenice, Ermine Abdaković, a sa takvim rezultatom se otišlo i na odmor.

Ali, drugo poluvrijeme viđeno je totalno drugačije u odnosu na prvi dio igre, a s obzirom da se igralo po veoma teškom vremenu i velikoj vrućini, treba čestitati jednoj i drugoj ekipi što su uspijeli izdržati sve ovo.

Sloboda je ponovo stigla do vođstva u 69. minuti, kada je mrežu ekipe iz Nević Polja zatresla Džemka Bekrić. Sve bi to bilo dobro da stvari u svoje ruke nije preuzela Ermina Abdaković, koja je u roku od dva minuta postigla dva pogotka i potpuno preokrenula rezultat svog tima.

Do kraja utakmice konačan rezultat postavila je Amina Purišević, pa je Mladost na pomoćnom terenu fudbalskog kluba Slobode odnijela pun plijen.

ŽFK Sloboda Tuzla - ŽNK Mladost Nević Polje 2:4 (1:1).
Stadion: Pomoćni teren FK Slobode.