Slavija maksimalna i nakon Zrinjskog

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva su i nakon trećeg kola prvenstva BiH ostali maksimalni pobjedom protiv Zrinjskog 69:50.

U lijepo ispunjenoj dvorani u Istočnom Sarajevu, pred oko 1300 gledalaca i nošeni pjesmom Sokolova koji su proslavljali svoj 21. rođendan Slavija jako dobro ulazi u susret. Držali su odbranu na jako visokom nivou, a u napadu su uspjeli da pokažnjavaju rupe u igri Zrinjskog i vrlo lako odlaze na 6:0, pa na 8:2 poslije poena Srđana Lalovića.

Zrinjski uspjeva da dođe na -2, 8:6, ali Slavija odbija taj nalet jako dobrom rolom Penave, te poslije njegovih poena za 14:9, trener gostiju zove timeout. Nije on previše urodio plodom, pa Slavija na prvu obaveznu pauzu odlazi sa +5, 18:13.

Nije Slavija briljirala ni u drugoj četvrtini, imala je previše promašenih zicera prod košem, previše promašenih slobodnih bacanja, što već nekako postaje velika boljka Slavije na startu sezone, ali su uspjeli to da nadomjeste kvalitetnom odbranom, te limitiraju Zrinjski na samo 28 pogođenih poena. Treba pomenuti i da Slavija nije za poluvrijeme pogodila niti jednu trojku iz šest pokušaja, a opet je uspjela da napravi +9 na poluvremenu, 37:28.

Dobrom igrom u prve dvije minute treće čevrtine Zrinjski uspjeva da izvrši rezultatski pritisak na Slaviju i dođe na 39:35. Nastavili su se problemi Slavije sa bacanjima i šutem za tri poena, ali sa četiri vezana poena Mekejla Foremana domaći tim odbija nalet, a potom prednost nastavlja da raste do maksimalnih +13, 49:36.

Sa linije slobodnih bacanja Plemići su uspjevali koliko-toliko da održe zaostatak oko deset poena razlike, ali u 4/4  Slavija konačno uspjeva da privede utakmicu kraju i pogodi konačno jednu trojku, te ode na ubjedljivih +19, 69:50 za treću pobjedu u sezoni iz tri meča.

Najefikasniji u ekipi Slavije bio je Ajdin Penava sa 17 poena, dok su Srđan Kočić i Adnan Arslanagić ubacili po 11. Kod gostiju, Glen Abraham je ubacio 16, ali samo jedan u drugom poluvremenu, dok je Čerkezović ubacio 10.

SLAVIJA – ZRINJSKI 69:50 (18:13, 19:15, 16:16, 16:6)

Arslanagić 11, Foreman 3, Kočić 11, Šehovac, Elez 2, Tunguz, Njegovanović 8, Penava 17, Lalović 2, Bojović 3, Krunić 3, Damjanović 9

ZRINJSKI: Glen 16, Soldo 2, Maksvel 9, Božić, Čerkezović 10, Zlomislić, Žunić, Masur 5, Andrijanić 2, Džajić 6, Pažin, Špago