Baltik bolji od Borca

Fudbaleri Borca u prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antaliji, poraženi su rezultatom 0:2. Bolji od Borca  bio je ruski superligaš Baltika iz Kalinjingrada.

Već u trećoj minuti zabilježili smo priliku za Borac. Udarac Vuković izbolkirali su igrači Baltika.

Ruska ekipa je  zapretila sedam  minutu kasnije kada je Kuzmin bio u solo-prodoru. Dao je on sebi dug forpa je golman Milošević uhvatio loptu. Već u sledećem napadu pokušao je Kvržić, ali je bio izblokiran.

U veće, delu prvog poluvremena Borac je dominirao, imao posed, ali nije bilo prilika.

Kolumbijac Herera Kardona  je u 38. minuti bio oboren u šesnaestercu ruskog tima. Startovao je na njega  od strane Kovaleva, ali čist penal za Banjalučane nije svira.

U nastavku je na teren izašao kompletno izmenjeni tim Borca. Ostao je samo na golu Milošević. To j ekipa Baltika iskoristila i  povela je u 50. minutu golom Čileanca Anhela Enrikeza. Šutirao je on sa vrha šesnaesterca po zemlji i matirao je  Miloševića.

Mogao je na suprotnoj strani Vranješ u 57. minuti do gola. Tukao je  sa 17-18 metara ali pored gola.

Od 65. do 83. minute oba tima su imala po dve dobre prilike, ali napadači nisu bili precizni.

Baltik je do drugog gola stigao u  83. minuti  Fernandez je dobro uposlio  Lazareva kojem nije bilo teško pogoditi gol Borca.

Borac – Baltika 0:2 (0:0)

Igralište u Antaliji. Gledalaca: 100. Strelci: Enrikez u 50. i Lazarev u 83. minutu.

BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Kardona, Grahovac, Terzić, Blagaić, Čavić, Vuković, Lukić. Još su igrali: Pavlović, Jurilj, Pejović, Jokić, Subić, Fićović, Nušić, Kulašin, Vranješ, Hrelja, Makarić.

BALTIKA: Džanajev, Žirov, Kuzmin, Guzina, Bistrovič, Prjahin, Isik, Gasama, Andrade, Kovalev, Arbuzov. Još su igrali: Litošenko, Enrikez, Lisakovič, Lazarev, Fernandez.

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje 2 : 1 Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman 0 : 0 Željezničar