Derbi goleada po mostarskoj kiši

Fudbaleri Zrinjskog slave pobjedu FOTO: HŠK Zrinjski

Po mostarskoj kiši, pravom pljusku, koja je padala svih 90 minuta, Zrinjski i Sarajevo su odigrali derbi sa sedam viđenih golova, a domaćin je slavio tijesnu pobjedu – 4:3 iako je u 21. minutu susreta imao visokih 3:0.

Mnogi su pomislili da je tada utakmica završena, ali se gosti nisu predavali, do kraja prvog djela smanjili su rezultat i na odmor se otišlo sa 3:1 za “plemiće”. Na početku nastavka sarajlije su smanjile na 2:3, da bi već u idućem napadu Zrinjski ponovo došao na plus dva – 4:2. U smiraj utakmice postignut je i sedmi pogodak, ali Sarajevo nije imalo vise snage…

Zrinjski nastavlja trku s Borcem za titulu, a Sarajevo s Posušjem i Slogom meridian za izlazak u Evropu…

Zrinjski – Sarajevo 4:3 (3:1)

Stadion: “Pod Bijelim Brijegom” u Mostaru. Gledalaca: 4.500. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Strijelci: 1:0 Ilinković (9), 2:0 Ćuže (14), 3:0 Ilinković (21), 3:1 Čataković (45+1), 3:2 De Oliveira (57), 4:2 Bilbija (58), 4:3 Anđušić (86). Žuti kartoni: Ćuže, Ramić, Bilbija, Marić, Magdić (Zrinjski), Aničić, Hasić, Đuričković (Sarajevo).

ZRONJSKI: Marić, Barišić , Malekinušić (od 61. Magdić), Ivančić, Ćuže (od 77. Mulahusejnović), Bradarić, Ilinković (od 44. Ramić), Šunjić, Memija (od 77. Ćorluka), Korda, Bilbija.

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić (od 46. Matanović), Čataković, Kjeremeh (od 46. De Oliveira), Julardžija (od 46. Anđušić), Beganović, Soldo, Kapetanović, Aničić (od 80. Mehmedović), Đuričković, Mustafić (od 60. Hasić).

Zvijezda 09 2 : 2 Igman
Željezničar 2 : 0 Tuzla City
Borac 3 : 1 GOŠK
Zrinjski 3 : 0 Široki Brijeg
Velež 2 : 0 Posušje
Sloga 0 : 1 Sarajevo