Borac izborio finale sa Igokeom

Borac - Bosna 87:80

Borac je pobijedio Bosnu u  majstorici polufinala plej ofa Prvenstva BiH, 87:80 i igraće s Igokeom za titulu.

Ono sto je takođe odlučila ova utakmica je da ce klub iz Banjaluke i naredne sezone igrati u ABA 2 ligi.

Neizvjesna utakmica od starta, igralo se čvrsto s obje strane, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 40:40.

Na početku drugog poluvremena Bosna pravi seriju 8:0, ali je mladi tim Zorana Kašćelana pokazao karakter, vratio se u igru i na kraju slavio. Džered Vest kod Borca dao je 21 poena, Vuk Bošković 15, a Sani Čampara i kapiten, Srđan Gavrić po 14 poena.

Za Bosnu, Vojin Ilić ubacio je 22 poena.

Nakon utakmice, Zoran Kašćelan je čestitao svojim momcima na pobjedi i zahvalio publici koja je došla da podrži njegov tim:

" Odigrali smo dobro energetski, pokazali karakter, nismo se predali. Ovaj tim je zaslužio ovo. Imamo sigurno najbolju atmosferu u svlačionici. Očekuje nas u finalu veliki favorit. Igokea je ozbiljan tim, ali mi se nećemo predati bez borbe, pokazaćemo zube."