0 : 8

Sarajevo ubjedljivo protiv Banja Luke

29.03.2019 D. Vuksanović

Ekipa SFK 2000 Sarajevo plasirala se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su u Banja Luci savladale domaću istoimenu ekipu rezultatom 0:8.

Gostujuća ekipa je povela u 17. minuti kada je gol postigla Medić, a samo 5. minuta kasnije Kuljanin je udvostručila prednost od 0:2, što je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

U nastavku utakmice na novi gol čekalo se do 56. minute kada je mrežu zatresla Mujkić, Ista igračica se upisala u listu strijelaca nakon odlične akcije i u 60. minuti. Pet minuta kasnije Kapetanović je povećala prednost na 0:5 prekrasnim golom iz voleja.

Do kraja utakmice u listu strijelaca još su se upisale Medić u 70. minuti, te je Mujkić dodala još dva gola u 73. i 78. minuti, te postavila konačan rezultat utakmice.

ŽFK Banja Luka - SFK 2000 Sarajevo 0:8 (0:2).

Stadion: Pomoćni teren Banja Luke. Gledalaca: 70. Glavni sudija: Armin Islamović (Sanski Most). Pomoćnici: Samir Mehmedović (Sanski Most) i Nebojša Žugić (Banja Luka).

Banja Luka: Vasić, Barać, Ćebedžija, Bektaš, Marjanović, Bojanić, Lolić, Cvijić, Milanović (od 64. Đukanović), Savić (od 64. Davidović), Janković. Trener: Željko Durić.

SFK: Hasanbegović, Đoković, Spahić, Kuljanin, Kapetanović, Mujkić, Medić, Hamzić, Limanović (od 46. Krajnić), Hadžić, Selimović (od 68. Marevac). Trener: Samira Hurem.