3 : 1
1 : 1
Ista akcija kao kod drugog gola, Lolić prolazi lijevo stranom, pronalazi Šikanjić i Kozara vodi sa 3-1
67'
,Prodor Lolića koji pronalazi Šikanjić koji sa pet metara gura loptu u mrežu
57'
Ostalo
Utakmica Prve lige Republike Srpske FK Kozara (GradiÅ”ka) - FK Tekstilac (Derventa) 1-1 (Savanović M., Popović A.). Od 39. minuta Tekstilac sa igračem manje, isključen je Ćoeić D., nakon Å”to je rukom igrao na gol liniji. Å ikanjić nije uspio da realizuje jedanaesterac
46'
Crveni karton
43'
Penal
Å ikanjić je izveo penal, golman mu je odbranio da bi zaustavio i novi pokuÅ”aj Å ikanjića.
41'
38'
Å ut na gol
Å ikanjić pokuÅ”ava glavom, nakon centarÅ”ut Eskić, golman lako hvata
31'
Å ut na gol
Lolić iz slobodnjaka sa dvadeset metara, golman siguran
28'
Å ut na gol
. Petrović centrira sa lijeve strane, Veljkić kasni da zahvati loptu
20'
Kontra Modriče, ubačen loptu s desne strane Savanović ubacuje u mrežu Kozare, 0-1
10'
Å ut na gol
Lolić je probao.
4'
Å ut na gol
Jandrić odlično izvodi korner Raspudić kasni dijeli sekunde da pospremi loptu u gol Uzvraća Tekstilac , Modić sigiran
3'
Postava
0'
Protokol
Glavni sudija: Jevtić Aleksandar Delegat utakmice: Grekulović SaÅ”a Prvi pomoćni sudija: Ilinčić Goraan Drugi pomoćni sudija: Stupar Mladen 4. sudija: Panić Bojan
0'
Postava
Postava: Dejan Đekić, Benjamin Vugdalić, SaÅ”a Đuričić, Mihajlo Savanović, MiloÅ” Perović, Zlatko Duspara , Dejan Ćorić, Benjamin Čalaković, Miodrag Rudan Malović Milenko
0'

Kozara bolja od Tekstilca

29.08.2020 Administrator DC

Kozara - Tekstilac 3:1

Na Gradskom stadionu u Gradišci, bez prisustva publike zbog vanredne situacije sa virusom COVID-19 odigrana je utakmica 4. kola mtel: I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Tekstilac (Derventa) .. Fudbaleri Kozare su slavili sa 3-1 i zabilježili treću ovosezonsku pobjedu.

Kreću fudbaleri Kozare agresivno prema golu Dervenćana, i već u trećoj minuti Jandrić odlično izvodi korner, ali Raspudić ne uspijeva da zahvati loptu u petercu. Minut kasnije odličan prodor Lolića, koji jako šutira sa ruba šesnaesterca, ali lopta prolazi tik pored stative gola Tekstilca. Uzvraćaju i gosti  i u 10 minuti, brzonogi Savanović bježi odbrani Kozare i dovodi goste u vođstvo od 0-1. Pokušava Kozara da odmah uzvrati, ali mladi Veljkić ne zahvaća loptu poslije dobrog centaršuta Petrovića. U 28. minuti, Lolić pokušava iz slobodnog udarca, ali je Čalaković siguran. Pokušava Šikanjić glavom, ali ne zahvaća dobro loptu i nema opasnosti za mrežu Tekstilca. U 31. minuti ponovo Savanović bježi odbrani Kozare, ali šutira pored gola. U 38. minuti slobodan udarac za Kozaru sa ruba šesnesterca izvodi Aleksandar Popović i preciznim šutem pogađa rašlje gola Tekstilca i Kozara dolazi do izjednačenja. Samo minut kasnije, izbačena je odbrana Tekstilca iz igre, Šikanjić je sam pred praznim golom, šuta, ali njegov šut na gol liniji rukom zaustavlja Ćorić i sudija Jevtić pokazuje na bijelu tačku. Trajali su protesti igrača Tekstilca par minuta, a Ćorić je kažnjen crvenim kartonom i Tekstilac nastavlja sa igračem manje. Jedanaesterac izvodi Šikanjić, ali njegov udarac brani danas odlični Čalaković, koji uspijeva zaustaviti i ponovni pokušaj Šikanjića nakon što je odbio loptu.

Iako sa igračem manje, uspijevaju gosti iz Dervente iznenaditi domaćina i prvih desetak minuta drugog poluvremena oni su agresivniji i pokušavaju da dođu do vođstva, ali bez izglednijih šansi. Ipak, uspjevaju domaći da zaustave napade Tekstilca i preuzmu inicijativu. U 58. minuti Lolić odlično prodire po lijevoj strani, precizno centrira i pronalazi Šikanjića u petercu gostiju koji smješta loptu u mrežu Tekstilca za vođstvo Kozare od 2-1. Poslije datog gola rastrčali su se fudbaleri Kozare, Batar pokušava dva puta poslije kornera, ali neuspješno. U 67. minuti preslikana akcija kao kod drugog gola, Lolić za Šikanjića, koji postiže svoj peti ovosezonski gol i dovodi Kozaru u vođstvo od 3-1. Napadaju igrači Kozare i dalje, Domuzin je neprecizan u 77 minuti. Lolić i Šikanjić ponovo su u prilici u 83. mimnuti, ali Šikanjić šutira zamalo preko gola. Dva minuta kasnije mladi Matić izlazi sam pred golmana, ali Čalaković brani. Rezultat se do kraja ne mijenja i Kozara osvaja nova tri prvenstvena boda.

U 5. kolu m:tel I ligi Republke Srpske, koje je na rasporedu sljedeće subote 5. 9. 2020. godine fudbaleri Kozare putuju u Trebinje gdje će ih dočekati ekipa Leotara. Utakmica počinje u 17 časova.

Kozara - Teksltilac 3:1 (1:1)

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Raspudić B., Hamzić A., Lolić D. (od 88. min. Guskić P.),Popović A., Jandrić S. (od 88. min. Govedarica S.), Veljkić Đ. (od 46. Domuzin D.),  Eskić S. (od 81. min. Matić B.), Batar B., Šikanjić M.,  trener Žerić N., klupa: Glišić P., Veljkić S., Pejić S.

FK Tekstilac (Derventa): ÄŒolaković B., Đekić D. (od 46. min. Marić D.), Vugdić B., Đuričić S. (od. 68. min. Sarkić LJ.), Savanović M. (od 59. min. Maksimović S.), Perović M. (od 68. min. Reljić LJ.), Duspara Z., Ćorić D., Babić N., Rudan M. (od 46. min. Banović L.), Malović M.,   trener: Lazarević M.,  klupa: Plisnić D., Sarkić S.

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Kozara Tekstilac