2 : 3
2 : 1

KrajÅ”umović kao Levandovski: Radnik u posljednjim sekundama savladao Banja Luku

04.05.2021 D. Vuksanović

Radnik slavio u Banja Luci

Derbi između Banja Luke i Radnika iz Bijeljine jedan je od najvećih koji Premijer ženska liga Bosne i Hercegovine i ženski fudbal u ovoj zemlji ima. U prethodna 22 meča po pravilu je bilo zanimljivo. Pamte se neke utakmice, ali ova koja je odigrana može se pamtiti jako dugo.Ā

Ā

Radnik je doÅ”ao do treće pobjede u ovoj sezoni protiv Banja Luke i tako stigao do 30 osvojenog boda u ovoj sezoni i treće pozicije na tabeli, dok je Banja Luka ovim porazom, sada na minimalnim Å”ansama za opstanak u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine, iako matematički joÅ” nije sve zavrÅ”eno.

Prvu Å”ansu na utakmici imao je Radnik. Mitrović je proÅ”la po lijevoj strani i uputila povratni pas za Radulović, koja je Å”utirala pored stative. Potom je gostujući tim imao priliku postići pogodak iz indirektnog udarca, koji je dosuđen za tim iz Bijeljine, no Markovićev Å”ut zaustavila je Gvozderac i izbacila loptu sa gol linije. Prva Å”ansa za Banja Luku bio je i pogodak nakon jednog kornera Babić je izbacila loptu iz svog peterca, ali je nju dočekala Cvijić i postigla pogodak za 1:0 i vodstvo domaćina.Ā

Nije dugo trebalo Radniku da izjednači, samo tri minuta kasnije KrajÅ”umović je iskoristila svoje najjače sposobnosti - brzinu i postigla pogodak za 1:1. Banja Luka je u 25. minutu ponovo povela. Cvijić je direktno Å”utirala na gol iz slobodnog udarca i pogodila mrežu za novu prednost od 2:1. Do kraja prvog dijela igre Radnik je imao terensku inicijativu, ali nije uspio izjednačiti, pa se na odmor otiÅ”lo sa istim rezultatom.

U nastavku, Radnik je očekivano krenuo u presing i bio dosta bolji protivnik na terenu. Redale su se Å”anse preko KrajÅ”umović, NjeguÅ” i Radulović, ali pravo je čudo kako niti jedan njihov Å”ut nije zavrÅ”io iza leđa Gvozderac. Ipak, u 65. minutu za Banja Luku nije bilo spasa. Očigledno Vesna NjeguÅ” igra jednu od boljih sezona u svojoj karijeri, pa joj se može da postiže golove koje su za TV Å”pice.

Sjajnim Å”utem sa oko 20 metara savladala je Gvozderac i tako vratila u igru svoj tim (2:2). A onda ne postoji bolji način da dođete do trijumfa, nego u sudijskoj nadoknadi. TeÅ”ić je poslala loptu prema Sofiji KrajÅ”umović, koja joÅ” jednom ide u vele-slalom i postiže pobjedonosni pogodak za Radnik i erupciju slavlja gostujućeg tima i deseti trijumf ove sezone.Ā

ŽFK Banja Luka - ŽFK Radnik Bijeljina 2:3 (2:1).
Stadion: Krupa na Vrbasu.