1 : 0

Čelsi kažnjen za promašaje, prva pobjeda Noriča

06.11.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Čelsija i Barnlija odigrali su 1-1 u 11. kolu Premijer lige.

Čelsi je odlično otvorio susret. Redale su se prilike pred golom gostiju. Dvije šanse propustio je Hadson-Odoi. Potom ni Džejms ni Kristiansen nisu bili precizni. Dvije dobre prilike, propustio je i Ridiger. Ipak, Čelsi je krunisao bolju igru golom a strijelac je bio Kai Haverc.

iČelsi je i u nastavku bio bolji rival. Prvu šansu propustio je Tijago Silva. Potom je lošu završnicu imao i Haverc. Kazna za promašaje stigla je u 80. minuti kada je Vidra pogodio za 1-1. Do kraja susreta Čelsi je pokušao doći do sva tri boda ali nije uspio.

Do prve pobjede u ligi došao je Norič. Ekipa Danijela Farkea savladala je Brentford sa 2-1 u gostima. Golovima Normana i Pukija iz penala, gosti su poveli sa 2-0. Henri je dao nadu domaćima ali nisu došli do boda.

Novu pobjedu ostvario je Vijerin Kristal Palas. Palas je golovima Zahe i Galahera avladao Vulverhempton sa 2-0.