Siguran trijumf Modriče (video)

Modriča

MODRIČA – Modriča je savladala Tekstilac sa 2:0, stigla je do potpuno zaslužene pobede na koju se čekalo prilično dugo. U 25.minutu izveden je slobodni udarac sa leve strane, u petercu Dervenćana loptu je glavom zahvatio Stefan Pljevaljčić i Modriči doneo prednost. Onda je u 30.minutu Duško Pećić teškom mukom loptu iz „devedesetke“ poslao u korner. U 51.minutu gosti su imali kolosalnu priliku, ali je udarac Miloša Perovića zaustavila stativa domaćih. U 57.minutu dobar šut Borisa Aljetića i sigurna odbrana Bojana Tripića. U nastavku utakmice, dakle, dominirao je Tekstilac. Gosti su dobrih 35 minuta napadali u talasima, ali je u 81.minutu Mitar Trifković oduzeo protivniku loptu blizu linije koja obeležava sredinu terena, poneo je desetak metara, pa šutirao sa distance i postigao prelep pogodak. Pokušaj Pećića da taj udarac zaustavi samo je lepotom oplemenio remek delo junaka modričke pobede.

Većina je bila u čudu zašto je Modriča u nastavku utakmice pala u igri, kako da Tekstilac nije izjednačio iz zrelih prilika?!

Trifković je pokazao gostima da je zakon fudbala surov, da često promašaji budu kažnjeni, pa je overio zasluženi trijumf Modričana.

Kapiten domaćina Bojan Tripić uručio je vođi gostujućeg tima Dušanu Mariću buket cveća, čestitajući tako Tekstilcu 100.rođendan.

I ljudski i sportski...

Fotosi:

Modriča savladala Tekstilac sa 2:0 (1:0)

Stadion:“Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 150. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) . Strelci: Pljevaljčić u 25.i Trifković u 81.minutu. Žuti kartoni: Trivan(Modriča), Marić, trener Milkanović, fizioterapeut Miljić(Tekstilac).

MODRIČA: Tripić , Blagojević , Lukić , Duspara (od 58.min.Trivan ), Perić , Prljeta (od 74.min.Lalić ), Stepančev , Trifković , Stokić (od 62.min.Todorović ), Kojić , Pljevaljčić .

TEKSTILAC: Pećić , Marić , Rudan , Jolović , Aljetić , Stupar , Reljić (od 58.min.Milojević ), Perović , Zarić , Ćorić (od 81.min.Grahovac ), Rašević .

Igrač utakmice: Mitar Trifković(Modriča) .