EL: Real trojkoma srušio Zvezdu u Areni

Košarkaši Zvezde doživjeli su peti poraz u Evroligi. Bolji od njih u Beogradu bio je Real rezultatom 75-60.

Meč je od samoga starta bio dosta tvrd. I jedni i drugi su igrali dobro u defanzivi a Real je poveo sa 7-2. Zvezda je nastavila sa agresivnom odbranom, razigrao se i Gist i Zvezda je povela sa 9-7. Ipak, Real je odigrao bolje zvaršnicu prvog perioda i dobio ga je sa 12-9.

I na startu drugog perioda nastavilo se u istom ritmu. Međutim, Real je polako preuzima kontrolu i poveli su sa 18-11. Nije pomogao ni tajm aut Gavrilovića. Real je nastavio seirju i poenima Garube gosti su došli do +10. Međutim, tada Zvezda pravi seriju 7-0 i vraća se u igru. Ipak, Real je odbio nalet Zvezde i na poluvrijeme odlaze sa +6.

Na startu drugog poluvremena gledali smo dosta efikasnu utakmicu. Zvezda nije mogla odbraniti mnogo toga ali je Beron pogađa sa druge strane i držao Zvezdu u igri. Zvezda je u jednom trenutku pojačala odbranu te je došla do izjednačenja.  Zvezda je odigrala dobro završnicu trećeg perioda te je trojkom Fajea došla do +3.

Real bolje otvara poslednji period. Sa tri vezane trojke, Madriđani dolaze do +6. Nije pomogao ni tajm aut Gavrilovića pa je Real trojkom Rudija došao do +9. Preko Berona i Brauna, Zvezda je uhvatila napadački ritam i vratila se u igru. Iako je Zvezda pokušavala da se potpuno vrati, Real prosto imao odgovor. Kroz sjajnu odbranu i šut za tri poena, na kraju su mirno priveli meč kraju.

Real je do pobjede predvodio Ljulj sa 16 poena dok je Zvezdu predvodio Beron sa 17.

Zvezda je na skoru 2-5 a Real na 4-3.