Kozara poražena u Janji

U utakmici 9.. kola mtel: I lige Republike Srpske odigranoj danas u Janji Podrinje je savladalo Kozaru sa 1-0.

Prava prvenstvena utakmica u kojoj prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga, bez većih pokušaja ka golu protivnika. Iako domaćini imaju donekle inicijativu, odbrana Kozare zaustavlja sve pokušaje napadača Podrinja. Bilježimo tek po jednu polušansu na obe strane, pa se na poluvrijeme odlazi bez promjene rezultata.

I drugo poluvrijeme protiče u sličnom ritmu. Tek u 68. minuti prva ozbiljnija šansa za domaće preko Arnautovića, ali Modić brani i izbacuje loptu u korner. I poslije kornera, Modić je opet siguran. I kad je izgledalo da su fudbaleri Kozare uspjeli da se odupru pritisku domaćih, Dujković u 70. minuti postiže gol za vođstvo Podrinja od 1-0. Pokušavaju igrači Kozare da dođu do izjednačenja, ali u tom ne uspjevaju i utakmica završava pobjedom Podrinja.

Pred fudbalerima Kozare nema mnogo vremena za odmor. U srijedu 7. 10. 2020. igra se utakmica 1/8 finala Kupa Republike Srpske. Na Gradskom stadionu u Gradišci dočekaće Slobodu iz Novog Grada. Utakmica se igra od 15 časova bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19. U subotu 10. 10. 2020. godine nastavlja se prvenstvo u mtel: I ligi Republike Srpske utakmicama 10. kola. FK Kozara putuje u Istočno Sarajevo gdje će joj domaćin biti Slavija. i ova utakmica počinje u 15 časova.

Podrinje - Kozara 1:0 (0:0)

FK Podrinje (Janja): Bodirogić B., Mulamustafić B., Klasanović J., Došlo D., Đokić A., Arnautović A. (od 66. min. Arnautović J.), Savić D. (od 90. min. Rešidović S.), Limić D., Nasufović Š., Ristanović P., Dujković M. (od 90. min. Arnautović A.), trener: Stajić Z.,  nisu igrali: Dakić V., Ibrašimović S., Kosanović D., Čobić S.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Hamzić A., Petković V. (od 46. min. Matić B.), Popović A., Gavrić N., Đurić L. (od 56. min Koljanin M.), Eskić S. (od 70. min. Jamborčić J.), Batar B., Šikanjić M., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Veljkić S., Guskić P., Veljkić Đ.

Modriča 1 : 2 Slavija
Drina 1 : 1 Zvijezda 09
Tekstilac 2 : 0 Sutjeska
Leotar 2 : 0 Željezničar
Borac 1 : 2 Sloboda