I Kozara dobila

Kozara - Ljubić

Oko stotinjak gledalaca uživalo je danas u dobroj fudbalskoj predstavi na Gradskom stadionu Velimir Sombolac gdje je u utakmici 27. kola mtel: I lige  Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Ljubić (Prnjavor) ekipa Kozare slavila sa 5-2 i prekinula niz poraza.

Prvi prijeti domaćin preko mladog Govedarice  već u prvoj minuti, ali lopta nakon šuta sa oko dvadeset metara odlazi pored gola Dabića. U 2. minuti prva akcija gostiju iz Prnjavora, lopta dolazi do Radakovića koji je posprema u mrežu mladog Glišića za vođstvo Ljubića od 0-1. U 11. minuti već izjednačenje. Šut brzonogog Savanovića odbija golman Ljubića, a najbolji strijelac Kozare Maksimović postiže svoj sedmi pogodak za izjednačenje rezultata. Napada Kozara, ponovo pokušava šutem Govedarica. U 16. minuti Malbašić ostavlja odbranu Ljubića iza sebe, šutira iskosa, ali Dabić izbacuje loptu u korner. Hamzić odlično upošljava Maksimovića u 23. minuti, ovaj šutira jako glavom pored Dabića koji pogledom ispraća loptu koja odlazi tik pored stative. U 28. minuti Savanović šutira nakon prodora, a Dabić izbacuje loptu u korner. Najviši je poslije kornera Runić u skoku, šutira glavom, ali  lopta odlazi tik iznad prečke. U 31. minuti Maksimović vješto upošljava Đurića, koji šalje loptu u mrežu gostiju i Kozara dolazi u vođstvo od 2-1. Pet minuta kasnije, odlična akcija Kozare, lopta dolazi do Maksimovića koji izlazi sam pred Dabića i postiže svoj osmi gol ove polusezone za novo vođstvo Kozare od 3-1, rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme.

Pokušava trener gostiju Stanivuković trostrukom izmjenom da trgne svoju ekipu već početkom drugog poluvremena i u tome uspijeva. Pokušava najprije Bobić, ali je neprecizan, a u 55. minuti dobar šut Mišića krajnjim naporom zaustavlja mladi golman Kozare Glišić. U 64. minuti, Runić se u šesnaestercu Kozare sudara sa protivničkim igračem, a sudija Panić pokazuje na jedanaesterac. Siguran izvođač za goste iz Prnjavora je Žižak Aleksandar i Ljubić smanjuje na 3-2. Samo četiri minute kasnije, novo vođetvo Kozare. Đurić odlično prodire, upošljava vješto Malbašića koji šalje loptu u mrežu Ljubića za vođstvo Kozare od 4-2. U dobroj šansi je Lolić u 83. minuti, ulazi u peterac, ali ne šutira dovoljno jako te Dabić  izbacuje loptu u korner. Pokušava Ljubić iz kontre, ali Glišić otklanja opasnost. U 85. minuti odličan prodor Živkovića, čiji šut blokira odbrana, lopta dolazi do Ilića, ali ne uspijeva kroz šumu igračapred golom Ljubića da pogodi mrežu. I kad su već svi očekivali kraj, majstorija Lolića, koji vješto lobuje istrčalog Dabića i postavlja konačmnih 5-2.

Sljedeće subota 14. 5. 2022. godine na rasporedu su utakmice 28. kola mtel: I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju  Janju gdje će im domaćin biti ekipa Podrinja.  Utakmica počinje u 17 časova.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Hamzić A., Malbašić A., Govedarica S. (od 68- min. Ilić D.), Savanović M. (od 58. min. Matić B.), Đurić L. (od 85. min. Ljepojević L.), Jandrić S. )od 77- min. Živković M.), Kovačević M., Maksimović D. (od 46. min. Lolić D.), Pepić D., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Krunić M.,  Nikić F.

FK Ljubić (Prnjavor): Dabić M., Radaković S., Žižak B. (od 73. min. Radonjić N.), Milanović J. (od 46. min. Čudić M.), Žižak A. (od 73. min. Segić D.),  Jugović D., Subić D. (od 46. min. Mišić M.), Grahovac S., Božić B. (od 46. min. Ćetojević S.), Javorac D., Bobić L., trener: Stanivuković M., nisu igrali: Mitrović N., Mašić M.

Zvijezda 09 5 : 4 Drina
Sloboda 2 : 0 Omarska
Tekstilac 1 : 2 Sloga
Krupa 3 : 0 Sutjeska
Kozara 5 : 2 Ljubić
Slavija 3 : 1 Podrinje