Sutjeska plitka za Kozaru

Otvaranje nove sezone pred svojim navijačima bilo je neuspešno za fudbalere Sutjeske, kompletan plen sa stadiona pokraj Ćehotine odnela je Kozara.

Ekipa iz Gradiške nije bila toliko dominantna  ali je pred sobom danas imala jedan mladi i neiskusni sastav domaćeg tima u kom je bilo čak 7 igrača iz juniorskog pogona i samim tim je gostima pobeda bila uveliko olakšana.

Dosta problema imao je novi šef stručnog štaba Zlatko Radović  pred prvi meč novog prvenstva,  svakako da je nedostatak dvojice najboljih igrača Sutjeske, Nikole Mojovića i Bojana Mihajlovića zbog povreda, a i nezavršeni papiri oko registracije nekolicini novajlija uveliko olakšao posao igračima Kozare.

Utakmica je praktično rešena u prvih 20. minuta. Već iz prvog ozbiljnijeg napada u 5. minutu gosti su stigli do prednosti, Bokić je uputio centaršut sa desne strane,  na drugoj stativi pronašao Rastoku koji je sam, neometan sa nekoliko metara matirao nemoćnog Dabića.

U 19. minutu je bilo 2:0, ovaj put bile su izmenjene uloge aktera prvog pogotka, Rastoka je asistirao sa leve strane, a precizan pred golom Sutjeska je bio Bokić.

Samo što su krenuli sa  centra fudbaleri domaćeg tima su nakon najlepše akcije na utakmici  uspeli da smanje prednost gostiju, Marko Ivanović je pobegao svojim pratiocima po levoj strani u trku uputio lep centaršut u srce kaznenog prostora ekipe iz Gradiške, gde je najviši u skoku bio Boško Radović i glavom smestio loptu pod prečku gola golmana Kačavende.

Nije se predavala ekipa Sutjeske, u nastavku utakmice su krenuli ofanzivnije ne bi li stigli bar do izjednačenja pa su lepe prilike propustili Vide Ivanović u 48. potom Sekulić u 56. i Marko Ivanović u 67. minutu.

Finiš utakmice pripao je gostima iz Gradiške kada su se u tri navrata našli u stopostotnim prilikama ali Pljevaljč0ći u 70. Bokić u 83. i Asentić u 89.  minutu su bili neprecizni.

Pomalo neobična situacija desila se u susretu između Sutjeske i Kozare u 84. minutu. Prilikom jednog starta na sredini terena koga je napravio gostujući igrač Gavranović nad Boškom Radovićem, verbalnu kritiku je svom igraču uputio je  Srboljub Jandić, međutim to mu nije bilo  dovoljno pa je kapiten svog mladog kolegu uhvatio za vrat, potom ga odgurnuo i umalo nije došlo do fizičkog obračuna. Sve je to lepo popratio vrlo dobri sudija Stefan Đukić i sankcionisao kapitena Kozare javnom opomenom.

SUTJESKA (F) – KOZARA  1:2 (1:2)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 300.Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 7,5. Strelci: B. Radović 20. minut (Sutjeska) Rastoka 5. i Bokić 19. minut (Kozara) Žiti kartoni: D. Mojović, Sadiković, Tešić, Sarajli, Jandrić (Kozara)

Sutjeska: Dabić 6,5, Stanić 6, V. Ivanović 6 , D. Mojović 6, B. Radović 6,5, Sekulić 6 ( od 78. Pavlović-) Đ. Milutinović 6, Mitrašinović 6, Vladičić 6, Samardžić 6,5, Ristović- (od 18. M. Ivanović 6,5)

Kozara: Kačavenda 6,5, Tešić 6, Bokić 7, Rastoka 7 (od 76. Gavranović -)  Ilić 6 (od 55. Popović 6)  Jandrić 6,  Bogučanin 6 (od 55. Asentić 6 ) Veljkić 6 (od 90. Sarajlić-) Sadiković 6,5, Pljevaljčić 7, Papić 6,5.

Igrač utakmice. Marinko Rastoka (Kozara)

Laktaši 2 : 0 Sloboda
BSK 2 : 0 Leotar
Famos 1 : 0 Drina
Omarska 0 : 2 Borac
Sutjeska 1 : 2 Kozara
Željezničar 3 : 0 Modriča