1 : 2

Sarajevo bolje od Emine

01.05.2019 D. Vuksanović

Još jedna pobjeda: SFK 2000 Sarajevo

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo pobjedile su ekipu Eminu iz Mostara rezultatatom 1:2 u trećem kolu Lige za prvaka na stadionu Rođeni.

Ekipa Samire Hurem povela je u 16. minuti, kada je Medić izasla jedan na jedan, te asistirala do Spasojevic, koja zavrsava akciju i zabija za 0:1.

U 52. minuti Đoković je prošla po desnoj strani i ubacila loptu u šesnaesterac gdje se dobro snalazi Medić i povećava prednost svoje ekipe na 0:2.

Do kraja meča domaća ekipa se nije predavala, pa su u 85. minuti smanjile rezultat, Velgić je izvela prekid i uputila centaršut za Hrelju, a ona postiže pogodak i smanjuje rezultat na 1:2.

Međutim ekipa Sarajeva privela je meč u svoju korist, te tako došla do 16 pobjede u sezoni.

ŽNK Emina Mostar - SFK 2000 Sarajevo 1:2 (0:1).

Stadion: Rođeni. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Ajdin Baručija (Zenica). Pomoćnici: Zerin Bajrambašić (Zenica) i Emir Oprašić (Zenica). Žuti karton: Emina (Bjelica).

Emina: Faković, Bojanić, A. Isaković, Denda, Ćurović, Husić, Gačanica, Velagić, Kreća (od 58. Hrelja), A. Isaković, Bjelica. Trener: Zijo Tojaga.

SFK: Hodžić, Đoković, A. Spahić, Kuljanin, A. Spahić, Kapetanović, Medić, Hamzić, Spasojević (od 83. Mujkić), Hadžić, Selimović. Trener: Samira Hurem.

Igračica utakmice: Merjema Medić (SFK 2000 Sarajevo).

Ženski fudbal Ženski fudbal Premijer ženska liga BiH - Liga za prvaka Emina SFK 2000