Glasinac vodi
Utakmica završena

Glasinac jači od Veleža

10.03.2020 Slaviša Vukašinović

Glasinac je zabeležio veoma važnu pobedu na otvaranju proljetnog dela prvenstva,  a da su gosti iz Nevesinja odneli bod sa stadiona „Bara“ ne bi to bilo nezasluženo.

Utakmica je odigrana po prohladnom vremenu, a interesantan je podatak da je u gostujućem sastavu bilo čak devet igrača mlađih od 21 godine.

Glasinac je diktirao tempo, od početka susreta, a domaći igrači su se prvi put radovali u 31.minutu kada je nakon lepe akcije pogodio  Kusmuk.

Gosti su igrali otvoreno napadački, a plod takve igre je i izjednačenje u 57.minutu , mrežu Sokočana je zatresao Drašković.

Devet minuta kasnije igrači Glasinca su stigli do drugog pogotka, strelac je bio Debelnogić za konačnih 2:1.

II LIGA RS-ISTOK

GLASINAC 2011 - VELEŽ (N) 2:1 (1:0)

Stadion:Bara:Gledalaca:50. Sudija: Mladen Popović (I. Sarajevo). Strelci: Kusmuk 31. i Debelnogić u 66. (Glasinac 2011), Drašković u 57. (Velež) Žuti kartoni: Dupljanin (Glasinac).

GLASINAC 2011: Pajević , Mi. Vujičić , Dupljanin  (od 73. Radović), Debelnogić , M. Pejanović ,Deurić , Kusmuk , Lukić, Šuka , Lizdek , Mi. Vujičić.

VELEŽ (N): Pojužina , Pantić , Kovačević ,Vučetić , Sikimić , Drašković , Mrkajić , Radović, Ivanović ,Šarenac ,Radojičić .

Igrač utakmice Darko Kusmuk (Glasinac 2011)