35 : 27

Sloboda bolaj od Iskre

16.02.2020 Administrator DC

RK Sloboda, Tuzla

Sinoć je u Tuzli odigran revanš susret 1/4 finala Kupa BiH između domaće Slobode i  Iskre.

Domaća ekipa, koja je iz prvog susreta imala 4 gola prednosti,  nije dozvolila iznenađenje u svojoj dvorani.

Gosti su  bili su ravnopravan protivnik do sredine prvog poluvremena, kada se domaća ekipa odvojila na 4 razlike i tu prednost održavala do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu ekipa Iskre uspjela se u jednom trenutku približiti Slobodi na dva  razlike, ali onda Tuzlaci  pravi seriju 4:0 i mirno privodi utakmicu kraju. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Harun Đulić sa 9 golova, a Emir Suhonjić dodao je 6 golova. Golman Sidik Omerović imao je 11 odbrana, a Milenko Jelić 6 odbrana. Kod gostujuće  ekipe najefikasniji je bio Semir Zvekić sa 7 golova, a Mihailo Stošljević postigao je 5 golova. Arman Beširević imao je 8 odbrana, a Nedim Agić 5 odbrana.