Tvrda utakmica. Propuštaju oba kluba prilike za gol.
Postava
Pavle Glisic(G) , Jeongchang Hong , Živko Bubić , Marinko Rastoka , Danilo Ilić (K), Ammar Delić , Djordje Veljkic , Nikola Angeleski , Admir Sadiković , Duško Pepić , Luka Asentić , REZERVE Luka Kačavenda(G) , Ignjatija Sarajlic , Andrej Modić , Pero Tešić , Jovan Bokić , Srboljub Jandrić , Denis Bogučanin , Aleksandar Popović , Ognjen Pljevaljčić ,
Protokol
Stadion: Gradski stadion. Sudije: Nemanja Pilipović (Prijedor) [Glavni], Željko Čelica (Kozarska Dubica) [Pomoćnik], Branimir Đermanović (Čelinac) [Pomoćnik],
Postava
Amar Sirćo(G) , Stefan Arbinja , Vasilije Gojković , Nemanja Čvoro , Petar Dabić , Nikola Bjeloš (K), Đorđe Avdalović , Slobodan Vučinić , Vladan Mandić , Mahir Karić , Sergej Tomić , REZERVE Vladimir Vlačo(G) , Džan Hošić , Amar Beširević , Benjamin Križevac , Luka Aškraba , Edhem Šupuk , Stefan Radaković ,

Remi Kozare i Slavije

23.09.2023 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Slavija, Istočno Sarajevo

Na Gradskom stadion Velimir Sombolac u Gradišci pred oko stotinu gledalaca danas je odigrana utakmica 8. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Slavija (Istočno Sarajevo) koja je završila bez pobjednika rezultatom 0-0.

Po jakoj kiši koja je u Gradišci padala neprekidno od prethodne noći i nakvašenom terenu, prva pokušava Kozara preko Rastoke koji jasko šutira pored gola. Uzvraćaju gosti preko Bjeloša u 7. minuti, ali njegov šut hvata mladi Glišić. U 12. minuti korner za Kozaru, najviši u sloku je Asentić, ali Sirćo hvata loptu ispred njega. Minut kasnije, novi korner za Kozaru, lopta se odbija do Sadikovića koji jako šutira, ali pored ghola. Igra se otvoreno, ali klizav i nakisao teren sprečava bržu i povezaniju igru. Do kraja poluvremena bilježimo pokušaj Sadikovića i uklizavanje Rastoke, ali bez uspjeha i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

Pokušava Asentić početkom drugog poluvremena, ali je Sirćo na mjestu. Kiša i dalje otežava igru i jednoj i drugoj ekipi. U 66. minuti pokušava Bjeloš iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi visoko preko gola. Na drugoj strani Bokić pokušava da pobjegne odbrani Slavije i izađe sam pred Sirću, ali mu bježi lopta. U 71. minuti dobra akcija Kozare, Bokić jako šutira, ali Sirćo brani, odbija se lopta do Asentića, koji daje povratnu Sadikoviću, ovaj šutira iz punog trka, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Zadnjih deset minuta Kozara pritišće prema golu Slavije. Hong pravi slalom u 84. minuti, nakon što se lopta poslije kornera odbila do njega, dolazi do peterca paralelno sa gol linijom, ali uspijeva odbrana Slavije da izbaci loptu u korner. Tri minuta kasnije Popović upošljava Bokića, koji šutira iz trka tik pored stative. Minut kasnije Bokić dodaje Popoviću na ivici šesnaesterca, ovaj jako šutira, ali je zamalo neprecizan i rezultat ostaje nepromjenjen do kraja utakmice,

Nastavljaju fudbaleri Kozare u ritmu srijeda-subota. Već u srijedu 27. 9. 2023. godine pred njima je novi ispit. U Gradišci će u okviru 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine dočekati Jedinstvo iz Bihaća. Utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta.

Sljedeće subote, 30. 9. 2023. godine na rasporedu su utakmice 9. kola m:tel I lige Republike Srpske. U Modriči ekipa Alfe biće domaćin Kozari, a utakmica počinje u 15 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Hong J., Bubić Ž., Rastoka M. (od 58. min. Bogučanin D.), Ilić D. (od 78. min. Modić A.), Delić A. (od 53. min. Popović A.), Veljkić Đ. (od 68. min. Pljevaljčić O.), Angeleski N. (od 46. min. Bokić J.), Sadiković A., Pepić D., Asentić L., trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Sarajlić I., Tešić P., Jandrić S.

FK Slavija (Istočno Sarajevo): Sirćo A., Arbinja S., Gojković V., Čvoro N., Dabić P. (od 85. min. Radaković S.), Bjeloš N. (od 89. min. Aškraba L.), Avdalović Đ. (od 76. min. Križevac B.), Vučinić S., Mandić V., Karić M., Tomić S., trener: Regoje B., klupa: Vlačo V.,  Hošić Dž., Beširović A., Šupuk E.