7 : 0

SFK osvojio 16 titulu

21.04.2018 Administrator DC

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo danas su na domaćem terenu dočekali drugoplasirani Radnik, a pobjedom protiv ekipe iz Bijeljine domaće fudbalerke su i matematički osigurale novu titulu prvaka Bosne i Hercegovine četiri kola prije kraja. Domaće je u vodstvo u desetoj minuti dovela Tamara Bojat, koja je u svom trećem nastupu za SFK 2000 Sarajevo postigla šesti gol. Bordo fudbalerke su na drugi gol čekali do posljednjih sekundi prvog poluvremena kada je Aida Hadžić pogodila za 2:0. Treći gol za SFK 2000 danas je postigla Mejrema Medić u 58. minuti, a svoj drugi gol na utakmici i četvrti za SFK 2000 Sarajevo deset minuta kasnije postigla je Tamara Bojat. Nekoliko minuta kasnije Selma Kapetanović postiže gol za 5:0. Do kraja utakmice još dvije lopte su završile u mreži Radnika, a pogađale su Aida Džemidžić i Mia Kuljanin. Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo su tako stigle do nova tri boda bez primljenog gola, te matematički osigurale 16. titulu u nizu.

SFK Sarajevo

Ženski fudbal Ženski fudbal Premijer liga BiH - Liga za prvaka SFK 2000 Radnik Bumerang