31 : 43

Novi poraz Mire

02.11.2022 Administrator DC

Rukometašice Mire u novoj premijerligaškoj sezoni gube redom. Nakon domaćeg poraza od Ilidže (34:22) uslijedio je gostujući poraz (36:29) kod Hadžić. Na gostovanju u Zavidovićima od Krivaje doživjele su visok poraz od 25 golova razlike (49:24), piše infoprijedor.ba

U zaostalom meču 4. kola aktuelne šampionke Grude su u Prijedoru rezultatom 43:31 porazile tim Mire.

Na poluvremenu gošće su imale prednost od 9 golova (23:14). Priliku da igraju dobile su sve djevojke trenera Zlate Zubac.

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile su: Jovana Ilić (12), Mia Lugonjić (7) i Matea Šumelj (6).

Kod Mire Dragica Gligorević i Vanja Maksimović postigle su po 10, Jovana Babić 4, a Milica Grbić i Milica Bilbija po dva gola. U listu strijelaca upisala se i Saša Obradović.

U timu Mire bile su: Milica Jokić, Milica Stojanović, Ivana Novaković, Sofija Grbić, Tamara Malić i Marija Gligorević.

Nakon 5.kola, uz susret manje i četiri poraza, rukometašice Mire su bez boda i posljednje na tabeli.

U narednom kolu izabranice trenera Darka Gligorevića domaćin su pretposljednjem timu lige Zrinskom. Gošće za 300 minuta igre još nisu uknjižile bod.

Susret se igra 12. novembra u dvorani Mladost Prijedor. Biće to prilika za prvu prvenstvenu pobjedu Mirinih djevojaka.