• Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Postava
Milan Mijatović(G) , Ranko Jokić , Nikola Pejović , Alen Jurilj , Srđan Grahovac (K), Sebastijan Herera Kardona , Jovo Lukić , Zoran Kvržić , David Čavić , Jakov Blagaić , Jovan NiÅ”ić , REZERVE Bojan Pavlović(G) , Stefan Fićović , Ruslan Barsky , Cortes Jose Ricardo , Aleksandar Subić , Stojan VranjeÅ” , Enver KulaÅ”in , Vasilije Terzić , Savo Å uÅ”ić , Damir Hrelja , Nemanja Mihajlović ,
Protokol
Stadion: Gradski stadion Banja Luka. . Sudije: Irfan Peljto (Sarajevo) [Glavni], Moamer ČauÅ”ević (Sarajevo) [Pomoćnik], Emir Zahiragić (Sarajevo) [Pomoćnik],
Postava
Marko Marić(G) , Luka Marin , Dario Čanađija , Josip Ćorluka , Ivan Jukić , Tomislav KiÅ” , Stipe Radić , Tarik Ramić , Mario Ćuže , Slobodan Jakovljević , Nemanja Bilbija (K), REZERVE Omer Yaacov Niron(G) , Damir Zlomislić , Franko Sabljić , Andrija Balić , Matija MalekinuÅ”ić , Antonio Ivančić , Antonio Prskalo , Kerim Memija , Anton Maglica , Matej Senić ,

Derbi okončan bez pobjednika

22.10.2023 Administrator DC

Borac, Banja Luka

Borac i Zrinjski večeras su se na Gradskom stadionu u Banjaluci sastali u derbi susretu 11. kola,Ā a meč je okončan rezultatom 0:0.

Nakon remija sa Sarajevom u proÅ”lom kolu koji je prekinuo niz od osam uzastopnih pobjeda, Borac je ugostio Zrinjski koji je i sam bio u vrhunskom rezultatskom nizu od pet uzastopnih pobjeda uoči večeraÅ”nje utakmice.Ā

Borac je u duel uÅ”ao sa prvog mjesta na tabeli,Ā a Zrinjski sa trećeg, pa je bilo jasno da se radi o istinskom derbiju, koji u velikoj mjeri može odlučiti i borbu za naslov prvaka BiH. I oba tima su djelovala kao da su ga tako shvatila, te smo uživali u vrhunskom tempu u prvih dvadesetakĀ minuta.

Prvo je Mario Ćuže pogodio stativu nakon Å”to je iznenada dobio loptu u kaznenom prostoru domaćina i sjajno se oslobodio Herere, no njegov udarac je Mijatović uspio odbiti,Ā a Borac se odbranio uz pomoć stative.

Odmah nakon njegove Å”anse, kreću se redati prilike pred golom gostiju. Prvo je Kvržić sjajno centrirao sa desne strane,Ā a na loptu su zakasnili Lukić i David Čavić. Već u narednom napadu, sa skoro 30 metara Herera Å”utira sjajno,Ā ali pogađa stativu.Ā

Potom je Jurilj glavom probao nakon ubačaja Čavića,Ā ali Marić je sjajno intervenisao i zaustavio njegov pokuÅ”aj. Potom je Blagaić Å”utirao sa distance,Ā ali njegov udarac je otiÅ”ao malo pored gola.

Nakon toga meč je upao iu neÅ”to mirniji tok, pa druga polovina prvog poluvremena je bila za zaborav,Ā a praktično se niÅ”ta nije promijenilo ni u drugom dijelu.

U 50. minuti, Jukić ubacuje ka Bilbiji, Mijatović koji je i večeras bio vrhunski u skoro svim situacijama napravio je jednu od rijetkih greÅ”aka i loÅ”ije procijenio loptu, no ispred Bilbije je ona izbačena u korner.

Sve do 67. minute nije bilo ubuđenja, a tada je napravljen prekrÅ”aj nad Blagaićem,Ā  udarac Herrere iz slobodnog udarca sjajno je odbranio golman gostiju Marić

Sve do Ā 87. minuti igralo se bez prilika za gol, a onda je Ā Borac je ponovo zaprijetio iz prekida. Nakon prekrÅ”aja nad VranjeÅ”om, Borac je dobio slobodan udarac,Ā a poslije centarÅ”uta Blagaića glavom je Å”utirao rezervista Kortes, no njegov udarac je bez mnogo muke zaustavio dobro postavljeni Marić. Potom je u drugoj minuti sudijske nadoknade imao i Zrinjski svoju Å”ansu nakon prekida,Ā ali udarac rezerviste Sabljića je odbranio Mijatović.

Promjene rezultata do kraja nije bilo, pa Borac sada ima 26 bodova, dok Zrinjski ima 22 boda i treći je na tabeli.

Borac ā€“ Zrinjski 0:0

Stadion:Ā Gradski stadion Banja Luka.Ā Gledalaca:Ā 7000.Ā Sudije:Ā Irfan Peljto (Sarajevo) [Glavni], Moamer ČauÅ”ević (Sarajevo) [Pomoćnik], Emir Zahiragić (Sarajevo) [Pomoćnik],Ā Strijelci:Ā Å½uti kartoni:Ā Stefan Fićović 35', [Borac (Banja Luka)]; Dario Čanađija 71', Stipe Radić 88', [HÅ K Zrinjski (Mostar)];

Borac:Ā Milan Mijatović (G) , Ranko Jokić , Nikola Pejović , Alen Jurilj (78. Joze Rikardo Kortez), Srđan Grahovac (K) (30. Stefan Fićović), Sebastijan Herera Kardona , Jovo Lukić (78. Stojan VranjeÅ”), Zoran Kvržić , David Čavić (78. Enver KulaÅ”in), Jakov Blagaić (90. Vasilije Terzić), Jovan NiÅ”ić

Zrinjski:Ā Marko Marić (G) , Luka Marin (56. Kerim Memija), Dario Čanađija , Josip Ćorluka , Ivan Jukić (56. Franko Sabljić), Tomislav KiÅ” (68. Anton Maglica), Stipe Radić , Tarik Ramić , Mario Ćuže , Slobodan Jakovljević , Nemanja Bilbija (K) (89. Antonio Ivančić)