8 : 0

SFK 2000 brojao do osam

15.10.2018 Jelica Vujanović

U okviru sedmog kola Premijer ženske lige BiH danas su se u Trening centru FK Sarajevo sastali SFK 2000 Sarajevo i Radnik iz Bijeljine.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imale su domaće kada je u osmoj minuti sa desne strane ubacila Nikoleta Nikolić, ali Azra Hamzić nakon što je primila loptu pogađa stativu.

U 15. minuti Amira Spahić je oduzela loptu ispred gola SFK 2000 Sarajevo poslala dug pas naprijed prema Mejremi Medić koja je matirala golmanicu Radnika za 1:0.

Nova velika prilika za domaće viđena je u 24. minuti kada je Alisa Spahić oduzela loptu, proslijedila je prema Selmi Kapetanović koja je u sredini pronašla Hamzić, ali ovaj put brani golmanica Radnika.

Šest minuta kasnije nakon kornera, Alisa Spahić se najbolje snašla ispred gola Radnika i pogodila za 2:0.

Samo minutu kasnije Spahić je dobro pronašla Medić čiji šut zaustavlja Spasojević, a zatim u istom napadu Kapetanović pogađa stativu.

Najljepši trenutak na utakmici viđen je u 36. minuti kada je prekrasan gol s dvadeset metara postigla Jasna Đoković.

Sjajnu akciju u 42. minuti odigrale su domaće, Spahić je pronašla Kapetanović, a zatim Kapetanović do Medić koja postiže gol za 4:0. Već u narednom napadu Aida Hadžić je pronašla Selmu Kapetanović koja pogađa za 5:0.

Za šesti gol danas fudbalerkama iz Sarajeva nije trebalo puno, pa su već u drugoj minuti nastavka stigle do 6:0 kada je Kapetanović asistirala s lijeve strane, a Hamzić glavom postigla gol.

Četiri minute kasnije Jasna Đoković je opet pokušala sa distance, ali uz dosta muke njen udarac zaustavlja Spasojević.

Svoj treći gol danas, a sedmi za SFK 2000 Sarajevo u 60. minuti postigla je Medić nakon asistencije Kapetanović.

U 65. minuti do gola je mogla i Anja Limanović, ali njen udarac s bijele tačke odbranila je Danica Spasojević.

Do četvrtog gola Medić je stigla u 76. minuti kada je prošla nekoliko igračica Radnika, a onda matirala i golmanicu za 8:0.

Do kraja utakmice SFK 2000 Sarajevo je i dalje napadao, ali promjene rezultata nije bilo, pa je utakmica završena sa 8:0.