44 : 26

Katastrofa Mire

11.11.2019 Ismet Nimanović

U derbiju 7. kola koji je to bio samo na papiru, aktuelne prvakinje BiH ekipa ŽRK Grude je od samog početka do kraja dominirale. Domaće Ā su igrale odbranu vrlo pokretljivo, dok je golman Darjana VukliÅ” bila viÅ”e nego sjajna.

Već u 5. minuti bilo je 5:0, goŔće su prvi gol dale u 9, a drugi u 15. minuti, u drugom dijelu prvog poluvremena Prijedorčanke su bile efikasnije i na odmor se otiÅ”lo rezultatom 19:9.

Prva polovina drugog dijela utakmice je protekla u igri gol, za gol, i u 46. minuti je bilo 29:19. Od tada igračiceĀ  trenera Zlate Zubac prave seriju od 8:1, da bi na kraju domaće stale na 44 postignuta gola, u Prijedorčanke na 26 .Ā

Ā Ā Å½RK Grude - ŽRK MiraĀ  44:26 (19:9)

Grude, Sportska dvorana " Bili Brig ", gledalaca: 100, sudije: Nedim Lipa i Adnan Muhtarević oba Sarajevo, delegat: Zdenko Alpeza (Mostar). Sedmerci: ŽRK Grude 4 (4), ŽRK Mira 4 (4),Ā  isključenja: ŽRK Grude 16, ŽRK Mira 4 minuta.

ŽRK Grude: VukliÅ”,Ā  Marić 4, Zubac, Soldo , Brnada, Globarević 6, Nikić, Vujić , Kasumačić 10, Klepo, Lovrić 1, Anđ. Boras 1, Vukčević 9, Pelivan 2, Mikulić 5, Knežević 6 . Trener: Zlata Zubac .

ŽRK Mira: Sekulić, D. Gligorević 1, BaÅ”anović 7, Ganić, Suvajac, Tintor 3, MiljuÅ”, N. Mutić, Bilbija, D. Mutić 3, Stojanović 6, J. Mutić 6, M. Gligorević .