1 : 1
1 : 1

Želji bod u Tuzli

27.11.2021 Administrator DC

Fudbaleri Željezničara su u okviru 18. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Slobodom 1:1.

Prije početka utakmice Aleksandar Kosorić je uručio poklon kapitenu Slobode povodom 102. rođendana ovog kluba.

Jusić u trećoj minuti glavom šutira, ali bez veće opasnosti po Bendera i gol Plavih. Karišik hvata volej u 11 minuti, ali Bender sigurno brani. Beganović prijeti u 27. minuti, lopta se od bloka odbija malo pored  stative Željinog gola  u korner.

Mujezinović dobro šutira iz slobodnog udarca u 29. minuti, ali golman domaćih Bukvić paradom brani. Željo je poveo u 31. minuti. Mujezinović je ubacio iz prekida, a Vrhovac sjajno skočio i glavom pogodio gol Slobode.

Sloboda je poravnala u 42. minuti. Nakon ubačaja iz prekida Ramić je ostao sam i glavom postigao pogodak. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Napadač gostiju Juričić nakon dobro proigravanja Crnčevića u 49. minuti iskosa šutira pored gola domaćih. Dvije minute poslije, novi atak Želje,  Subašić glavom šutira nakon prekida, Bukvić dobro postavljen i hvata loptu. Balić u 75. minuti iskosa glavom šutira preko Željinog  gola.

Bojo u 83. minuti iskosa sa 20 metara šutira, domaći golman Bukvić brani. Udarac Tuzlaka Beganovića iz 88. minute brani Bender u korner. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Širokog Brijega. Susret na Grbavici počinje u 17 sati.

Sloboda: Bukvić, Balić, Beganović, Husejinović, Jusić, Kapetanović, Karišik, Maksimović, Osmić, Predragović, Ramić. Još su igrali: Veselinović, Hasanović,

Željezničar: Bender – Blažević, Kosorić, Vrhovac, Malić – Mekić, Hajdarević – Subašić, Beća, Mujezinović – Juričić. Još su igrali: Hrelja, Gasal, Bojo, zec,

Žuti kartoni: Osmić, Beganović, Blažević, Hrelja, Jusić, Bender,

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Sloboda Željezničar