Dobar pokuŔaj DoŔle iz daljine, lopta odlazi nekoliko centimetara preko gola.
DoÅ”lo je probao dođi do gola iz slobodnog udraca, ali nije bio precizan.
Lolić je pogodio sa penala za 1-0, nakon Å”to je oboren MalbaÅ”ić.
Å ut na gol
Prodor Lolića, vraća loptu u peterac , ali odbrana gostiju otklanja opasnost.
9.'
Protokol
Glavni sudija: Aleksandar, Jevtić (Prijedor) Prvi pomoćni sudija: Dragan, Ššeranović (Prijedor) Drugi pomoćni sudija: Goran, Ilinčić (Prijedor) Četvrti sudija: Nemanja, Aleksić (Banja Luka) Delegat: SiniÅ”a, Stojčić (LaktaÅ”i) Ššontrolor suđenja: Robert, Zrilić ()
Postava
Modić Srđan Petrović Ognjen Raspudić Boris Hamzić Asmir Lolić DraÅ”ko MalbaÅ”ić Aleksandar Popović Aleksandar Đurić Luka Runić NebojÅ”a Eskić Srđan Batar Bojan. Na klupi: Glisic Pavle Borkovic Nikola Veljkić Savo Petković Vladimir Pepić DuÅ”ko Kisin Veljko Beuk Srdjan
Postava
Bodiroga BoriÅ”a Ristanović Predrag DoÅ”lo Dragan Đokić Aco Berak Tibor Marković Marko Erić Dejan Nasufović Å aban Dujković Mladen Lukić Simo Stojanović NikÅ”a. Na klupi: Ilić Borislav Kosanović Dejan Čobić Slobodan Spasojević Stefan Maksimov Aleksandar Stuparević Rade
Počelo drugo poluvrijeme.

Podrinje otkinulo bod Kozari

24.04.2021 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Kozara - Podrinje

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u GradiÅ”ci danas je odigrana utakmica 24. kola mtel: I lige Republike Srpske FK Kozara (GradiÅ”ka) ā€“ FK Podrinje (Janja) koja je zavrÅ”ena nerijeÅ”enim rezultatom 1-1.

Ā

Prve minute prolaze u opreznoj igri na obe strane. Tek u 9. minutu Lolić odlično ulazi u Å”esnaesterac gostiju, varkom obara golmana na zemlju, vraća loptu prema Eskiću, ali odbrana Podrinja u zadnji čas izbija loptu. Tri minuta kasnije, sa druge strane u Å”esnaesteac se stuÅ”tio MalbaÅ”ić, kojeg Erić povlači i ruÅ”i i sudija Jevtić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca je Lolić, koji postiže deseti prvenstveni gol ove sezone i Kozara vodi sa 1-0. Rano vođstvo kao da je probudilo goste iz Janje, koji prijete preko danas veoma agilnog DoÅ”le. U 31. minuti odličan prodor Lolića, koji jako Å”utira, ali igrač podrinja u zadnji trenutak skreće loptu u korner. Ponovo pred Kozarinim golom prijeti DoÅ”lo, ali Modić izbacuje u korner. U 36. minuti ponovo DoÅ”lo izvodi slobodni, a lopta prolazi zamalo pored stative Modićevog gola. U 42. minuti u sudaru glavom sa protivničkim igračem povrijedio je arkadu mladi Đurić i kola hitne pomoći ga odvoze na previjanje, a u igru ulazi mladi Beuk.

Kozara prva pokuÅ”ava u drugom poluvremenu, Beuk pokuÅ”ava da pronađe Eskića, ali ovaj ne zahvata loptu. Igra se poptuno otvoreno, gosti iz Janje ne mire se s porazom i pokuÅ”avaju da ugroze Modićev gol. To im i uspijeva u 67. minuti kada Simić prelijepim Å”utem sa ruba Å”esnasterca Å”alje loptu u mrežu Kozare za izjednačenje 1-1. Primljeni gol, kao da je malo razmrdao igrače Kozare, odlično u 70 minuti Å”utira MalbaÅ”ić, brani Bodirogić, na odbijenu loptu natrčava Runić i jako Å”utira, ali lopta odlazi pored stative. Ni gosti se ne predaju, Å”ut Stojnovića zavrÅ”ava zamalo preko gola. Posljednje minute prolaze u ofanzivi prema golu Podrinja. PokuÅ”ava najprije Batar, ali lopta odlazi pored gola, da bi posljednju Å”ansu za Kozaru propustio Popović koji odličnim prodorom izbija sam pred Bodirogića, ali njegov pokuÅ”aj da uposli Beuka sprečava odbrana Podrinja i utakmica zavrÅ”ava bez pobjednika.

Već u srijedu 28. aprila 2021. godine na rasporedu je 25. kolo kola mtel: I lige Republike Srpske. FK Kozara je opet domaćin i na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci ugostiće Slaviju iz Istočnog Sarajeva. Utakmica počinje u 16i 30 časova i igra se bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S., Petrović O., Raspudić B., Hamzić A. (od 46. min. Petković V.), Lolić D., MalbaÅ”ić A., Popović A.,Ā  Đurić L. (od 45. min. Beuk S.), Runić N., Eskić S. (od 74. min. Kisin V.), Batar B., trener Žerić N., nisu igrali: GliÅ”ić P., Borković N., Veljkić S., Pepić D.

FK Podrinje (Janja):Ā Bodirogić B., Rastanović P., DoÅ”lo D., Đokić A., Berak T. (od 90. min. Maksimov A), Marković M., Erić D. (od 46. min. Spasojević S.), Nasufović Å ., Dujković M., Lukić S., Stojanović N., trener: Stajić Z.,Ā  Nisu igrali: Ilić B., Kosanović D., Čobić S., Stuparević R.

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Kozara Podrinje