2 : 0
0 : 0
Sjajna Ŕansa za Lokomotivu, ali lopta ide pored stative, ostaje rezultat nepromjenjen.
36'
Protokol
Sarajevo. Trening centar FK Sarajevo - Butmir. Glavni sudija: Vesna Miletić (Pale). Pomoćnici: Stefan TeÅ”anović (Istočno Sarajevo), Strahinja Trifković (Pale). Delegat: Jelena Å kolnik (Srbac). Posmatrač Suđenja: Ermin Halilagić (Sarajevo).
Postava
Hasanbegović, Dijaković, BektaÅ”, Hamzić, Velagić, Đoković, Kuč, Spahić, Kapetanović, KrÅ”o, Krajnić. Na klupi su joÅ”: Nedić, Mujkić, Kuljanin, Numanović, Jelčić, Å ljivo, Milinković, Kamerić. Trener: Samira Hurem.
Postava
Todorić, Sećić, Džanić, MeÅ”anović, Trujić, Smiljanić, Faćić, Dabić, Zukić, Crnobrnja, Damjanović. Na klupi su joÅ”: Vasić, Vidović, Simikić, Malinović, Nakičević, Oparnica. Trener: Milorad IliÅ”ković.
Nema promjena na Butmiru, proŔlo je viŔe od deset minuta utakmice.
0:0 i dalje
Poluvrijeme na Butmiru. Nema golova, hrabre Lokosice odlično igraju u Sarajevu.

Hrabra Lokomotiva poražena od Sarajeva

07.09.2020 D. Vuksanović

Hrabre Lokosice odigrale viteŔku utakmicu na Butmiru

U utakmici četvrtog kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine fudbalerke Lokomotive iz Brčkog poražene su od aktuelnog prvaka, ekipe SFK 2000 Sarajevo rezultatom 2:0.

Ā

Utakmica po prikazanoj igri, želji, borbi, potpunosti je opravdala očekivanja. I pored poraza predstava Lokomotive u premijerligaÅ”koj utakmici na Butmiru protiv Sarajki je sigurno ohrabrujuća za ženski fudbal u ovoj zemlji.

Prvo poluvrijeme igralo se dosta otvoreno sa jedne i druge strane, gdje je viđeno nekoliko dobrih Å”ansi. Sarajke su u par navrata pogodile prečku, dok je Lokomotiva svoje prilike vrebala preko Marije Damjanović, ali promjene rezultata nije bilo nakon prvih 45. minuta.

Međutim u nastavku, tačnije u 53. minuti Sarajke su postigle pogodak preko rezerviste Maje Jelčić, te stigle do prednosti od 1:0. Konačan rezultat utakmice postavila je Jasna Đoković u 67. minutu i to je četvrta pobjeda Sarajki u isto toliko odigranihĀ utakmica, a Lokosice su doživjele prvi poraz u ovoj sezoni.

SFK 2000 Sarajevo - ŽFK Lokomotiva Brčko 2:0 (0:0).
Stadion: Trening centar FK Sarajevo (Butmir).