85 : 86

Leo slavio na Romaniji

03.03.2019 Trebinje live

U 18. kolu Prve košarkaške lige Republike Srpske KK "Leotar" je pobijedio u gostima KK "Sokolac" rezultatom 85:86 (13:27, 24:14, 25:27, 23:18).

Ovo je velika pobjeda Trebinjaca na neugodnom terenu u Sportskoj dvorani "Sokolac".

Tokom prvih deset minuta gosti su dominirali i na kraju prve četvrtine bilo je 13:27. U drugoj četvrtini domaćini su se sabrali, izjednačili i došli su u vođstvo od 37:35, ali se na odmor odlazi sa prednošću Leotara od četiri koša - 37:41.

Tokom treće četvrtine igrači trenera Dražena Šegrta održavaju prednost od osam-devet koševa, ali se u posljednjih deset minuta ulazi sa rezultatom 62:68.

U četvrtoj četvrtini viđena je prava drama, jer gosti vode sve do 37. minuta kada domaćini izjednačuju i prelaze u vođstvo koje drže sve do osam sekundi do kraja, kada Šakotić pri rezultatu 85:84 pogađa oba slobodna bacanja i dovodi svoju ekipu u vođstvo.

Na kraju se pokazalo da je to i konačan rezultat i zaslužena pobjeda Leotara.

Kod domaćina Marković je imao dabl-dabl učinak od 19 koševa i 10 skokova, a kod gostiju najefikasniji su bili Šakotić 22 i Milidragović 16 koševa.

U sljedećem kolu KK "Leotar" gostuje u Bijeljini gdje ga dočekuje KK "Budućnost BN":

KK "Sokolac": Marković 19, Đerić 15, Pavlović 3, Radović 14, Planinčić, Okiljević 11, Pečenica 23, Neđić, Babović, Jovović, Salić, Bojan Koprivica. Trener: Bojan Koprivica.

KK "Leotar": Damjanović 12, Šakotić 22, Milošević 12, Tunguz 5, Raićević 13, Milidragović 16, Batinić, Ninković 4, Popara, Stojanović 2. Trener: Dražen Šegrt.