Sloga lako izašla na kraj sa Čapljinom

Rukometaši Sloge su lako i ubjefljivo savladali fenjeraša Čapljinu rezultatom 36:25. Sloga je diktirala igru i rezultat cijelim tokom susreta.
U desetom minutu Sloga je imala četiri gola viška 8:4. Nakon serije 6:0 u 19.minutu Dobojski tim ima veliku prednost 14:5. Pet minuta prije odlaska na odmor Sloga stiže do dvocifrene prednosti 17:7. Izabranici Dejana Vasilića na desetominutni predah odlaze sa vođstvom 19:8.
U drugom dijelu igralo se u egalu. Priliku i minute dobili su svi igrači Sloge. U 40.minutu Sloga je imala plus 12 (24:12). Tri minuta prije isteka 60 minuta gosti serijom 3:0 spuštaju zaostatak ispod deset golova minusa 24:33. Do kraja Sloga vraća dcocifrenu razliku za konačnu pobjedu 36:25.
Najubojitiju u pobjedničkoj ekipi bili su Dario Đenadija i Vladan Marković sa po 11 golova. Đenadija je inače pozvan od strane selektora Bosne i Hercegovine Damira Doborca na širi spisak rukometne reprezentacije. Kod gotiju najefkasniji su bili Zlatko Ševo sa 8 i Kristijan Akrapović sa 4 gola.

SLOGA - ČAPLJINA 36:25 (19:8)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" Osječani. Gledalaca: 30. Sudije: Haris Hadžikadunić i Kemal Vidimlić (oba iz Zenice). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 7(5), Čapljina 5(4). Isključenja: Sloga 8, Čapljina 8 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Jovan Todorović 1, Radomir Stojanović 1, Ilija Krajina, Stanko Stanković 4, Vladan Marković 11(4), Đorđe Ristić 1, Nikola Stjepanović 2(1), Dario Đenadija 11, Emrah Muminović, Đorđe Radojčić, Rajko Maričić 1, Danilo Ristić 4, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
ČAPLJINA: Kristijan Akrapović 4, Ante Ćemeraš, Zlatko Ševo 8(4), Fran Pavlović 3, Smiljan Kolovrat 1, Dimitrije Kovač 2, Goran Lasta 3, Zdravko Pažin 2, Bruno Dragićević 1, Marko Ćubela, Kristijan Raguž, Matej Vasilj 1. Trener: Luka Dragićević.

Hercegovina : Borac M:TEL
Vogošća : Leotar
Maglaj : Gračanica
Konjuh : Čapljina
Sloboda : Izviđač
Sloga : Goražde