Sloga nije uspjela, Zrinjski ide u finale Kupa Bosne i Hercegovine

Sloga nije uspjela da se ozbiljnije suprostavi Zrinjskom u revanš utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine, poraženi su rezultatom 3:0. Ostale su Dobojlije bez istorjskog plasmana u finale najmasovnijeg takmičenja. Za trofej kupa borit će se Borac i Zrinjski.
Zrinjski je imao nekoliko prilika u orvom poluvremenu. Međutim ni Dobojlije nisu bile bez šamsi za postizanje gola. U 40minutu efektan gol iz slobodnog udarca iskosa postiže Silvio Ilinković za vođstvo Zrinjskog 1:0.

U 53.minutu šutiraLuka Božičković sa 18 metara, ali bio je to lak plijen za čuvara mreže domaćih Karačića. Tekao je 57.minut lijepa akcija Zrinjskig, nedugo pošto je ušao u igru Natija Malekinušić je zavrnuo loptu, a na pravom mjestu bio je Mario Ćuže zakuca je u mrežu za 2:0. Na 3:0 solo prodorom u 63.minutu povisio je Nardin Mulahusejnović.

Već za vikend Sloga će Zrinjskog dočekati u Modriči u okviru Wwin lige Bosne i Hercegovine.

ZRINJSKI - SLOGA MERIDIAN 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ilinković u 40, 2:0 Ćuže u 57,  3:0 Mulahusejnović u 63. Stadion: "Pod Bijelim brijegom" Mostar. Gledalaca: 500. Sudija: Admir Musić (Hrasnica). Pomoćnici: Moamer Čaušević i Enes Đozić (oba iz Sarajeva). Posmatrač suđenja: Ognjen Valjić (Banja Luka). Delegat: fahrudin Sinanović (Kalesija). Žuti kartoni: Ilinković (Zrinjski)

ZRINJSKI: Goran Karačić, Hrvoje Barišić, Nardin Mulahusejnović, Mario Ćuže (od 74. Mario Tičinović), Filip Bradarić (od 70. Igor Savić), Silvio Ilinković (od 54.minuta Tarik Ramić), Toni Šunjić, Kerim Memija, Sebastian Corda, Besart Abdurahimi (od 54. Matija Malekinušić), Nemanja Bilbija (od 70. Antonio Ivančić). Trener: Željko Petrović.

SLOGA MERIDIAN: Elvir Trako, Miloš Nikolić (od 82. Vasilije Perković), Fedor Predragović (od 67. Marko Brnović), Luka Božičković (od 67. Amar Tahrić), Dejan Popara (od 46.minuta Srđan Mrzić), Nikola Dujaković, Milan Milanović, Josip Kvesić (od 67. Bojan Batar), Srđan Grabež, Momčilo Mrkaić, Boris Varga. Trener: Vlado Jagodić.

Sloga 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo 3 : 0 Velež
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Široki Brijeg 1 : 2 Borac
GOŠK 1 : 2 Željezničar
Tuzla City 1 : 2 Igman