Sloga bolja od Zvijezde 09

Nakon sedam utakmica bez pobjede i postignutog gola Sloga je zasluženo savldala posljednjeplasiranu ekipu Zvijezde 09 iz Erno sela Stanišići ko Bijeljine rezultatom 2:0. Sloga je bila bolja i upisal je nova tei boda nakon dugo vremena.
Prije vođstva Sloge bile su dvije dobre prilike i na jednoj ina drugoj strani. Gosti su imali dobru priliku kada je udarac Vadzea odbranio Nemanja Šćekić. U 57.minutu gosti ostaju sa igračem manje kada je pocrvenio Novica Maksimović, sigurno je nešto žestoko prigovorio glavnom sudiji čim mu je on pokazao put u svlačionicu i kraj utakmice za njega. U 67.minutu Mladen Veselinović je uputio jednu dobru dubinsku loptu, nju je orihvatio Ajdin Redžić šutirao je ali brani Luka Damjanović, međutim odbijenu loptu glavom u mrežu gostju šalje Fedor Predragović za vođstvo Sloge 1:0. Tekao je 77.minut kada još jedan igrač Zvijezde morao je na hlađenje, on je zaradio drugi žuti i tako je morao napustiti igru, gosti su tada ostali sa dva igrača manje na terenu. U samom finišu tačnije u 89.minutu Ajdin Redžić je centrirao a mrežu Zvijezde glavom pogađa Momčilo Mrkaić za 2:0. Bio je to njegov prvenacu dresu Sloge.

SLOGA MERIDIAN - ZVIJEZDA 09 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Predragović, 2:0 Mrkaić u 89.minutu. Stadion: "Dr.Milan Jelić" Modriča. Gledalaca: 400. Sudija: Josip Martinović (Čapljina). Pomoćnici: Edin Redžović (Sarajevo) i Boris Dujmović (Mostar). Posmatrač suđenja: Ermin Halilagić (Sarajevo). Delegat: Siniša Stojčić (Laktaši). Žuti kartoni: Nikolić (Sloga Meridian), Matić, Janković, Vukoja (Zvijezda 09). Crveni kartoni: Novica Maksimović (Zvijezda 09) u 57.minutu i Bože Vukoja (Zvijezda 09) u 77.minutu.
SLOGA MERIDIAN: Nemanja Šćekić, Miloš Nikolić (Vasilije Perković), Ajdin Redžić, Fedor Predragović (od 72. Srđan Mrzić), Dejan Popara (od 72. Luka Božičković), Bojan Batar, Nikola Dujaković (od 46.minuta Zoran Karać), Milan Milanović (od 46. Mladen Veselinović), Srđan Grabež, Momčilo Mrkaić, Boris Varga. Trener: Vlado Jagodić.
ZVIJEZDA 09: Luka Damjanović, Luka Janković (od 83. Luka Malić), Predrag Ristanović, Kojo Matić (od 61.minuta Kajode Mujeden Saliman), Milan Savić, Selom Kvabla Godsvil Vadze, Petar Karaklajić (od 69. Mladen Dujković), Dajan Ponjević (od 83. Enedin Mulalić), Stefan Šapić, Bože Vukoja, Novica Maksimović. Trener: Predrag Marić

Sarajevo : Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg : Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman : Željezničar