FK Romanija
Romanija kreće iz Trebinja
Danas su u Etno selu Stanišići, u hotelu Pirg, izvučeni takmičarski brojevi klubova Druge lige Fudbalskog saveza Republike Srpske, grupa Istok i izvršano je žrijebanje parova za takmičarsku 2019/20 sezonu, a evo i učesnika takmičenja:
1. FK "Proleter" Dvorovi
2. FK "Milići" Milići
3. FK "Leotar" Trebinje
4. FK "Velež" Nevesinje
5. OFK "Stakorina" Čajniče
6. FK "Mladost" Gacko
7. FK "Ilićka 01" Brčko
8. FK "Famos" Istočna Ilidža
9. FK "Jedinstvo" Brodac
10. FK "Mladost" Rogatica
11. FK "Sutjeska" Foča
12. FK "Drina" Zvornik
13. OFK "Glasinac 2011" Sokolac
14. FK "Romanija" Pale
15. FK "Budućnost" Pilica
16. FK "Drina HE" Višegrad
Paljanska Romanija, novi član drugoligaškog "Istoka" krenuće 11. avgusta iz Trebinja, a prvu domaću utakmicu izabranici Srđana Delipare imaće sedam dana kasnije, dočekaće Velež iz Nevesinja.
Raspored utakmica FK Romanije u prvoj polovini sezone 2019/20
1.kolo 11. avgusta Leotar - Romanija
2.kolo Romanija - Velež
3.kolo Stakorina - Romanija
4.kolo Romanija - Mladost (Gacko)
5.kolo Ilićka 01 - Romanija
6. kolo Romanija - Famos
7.kolo Jedinstvo - Romanija
8.kolo Romanija - Mladost (Rogatica)
9.kolo Sutjeska - Romanija
10.kolo Romanija - Drina
11.kolo Glasinac - Romanija
12.kolo Drina He - Romanija
13.kolo Romanija - Budućnoist
14.kolo Proleter - Romanija
15.kolo Romanija - Milići
Drina HE | 2 : 1 | Proleter |
Budućnost | 6 : 0 | Milići |
Romanija | 0 : 5 | Leotar |
Glasinac 2011 | 2 : 1 | Velež |
Drina | 6 : 0 | Stakorina |
Sutjeska | 3 : 1 | Mladost (G) |
Mladost (R) | 4 : 1 | Ilićka 01 |
Jedinstvo | 1 : 1 | Famos |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Leotar | 16 | 12 | 2 | 2 | 38 | |
2 | Drina | 16 | 10 | 4 | 2 | 34 | |
3 | Famos | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | Milići | 16 | 8 | 1 | 7 | 25 | |
5 | Romanija | 16 | 8 | 1 | 7 | 25 | |
6 | Sutjeska | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
7 | Velež | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Mladost (G) | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Glasinac 2011 | 16 | 7 | 1 | 8 | 22 | |
10 | Proleter | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
11 | Budućnost | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
12 | Stakorina | 16 | 6 | 1 | 9 | 19 | |
13 | Jedinstvo | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Drina HE | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Ilićka 01 | 16 | 4 | 4 | 8 | 16 | |
16 | Mladost (R) | 16 | 4 | 2 | 10 | 14 |