Olimpik bolji od Čapljine

Fudbaleri Olimpika su sa minimalnih 1:0 savladali danas na svom terenu Čapljinu u utakmici 4. kola Prve lige Federacije BiH.

Olimpik je imao inicijativu od samog starta utakmice. Nekoliko sjajnih prilika su imali napadači domaćeg tima, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Prilike koje je imao Olimpik preko Zebe, Stojanovića, Stjepanovića i Džafića, nisu rezultirale golom.

Ipak, do poluvremena je domaći tim stigao do prednosti. Jedan od mnogobrojnih kornera izveo je Zeba, a u kaznenom prostoru se odlično snalazi Stojanović i glavom matira gostujućeg golmana.

Drugi dio Olimpik je imao inicijativu, ali ne toliko izrazite prilike kao u prvom dijelu. Nakon nekoliko poluprilika, u 68. minuti Stjepanović je bio sam ispred golmana gostiju, ali njegov udarac sa samo pet metara završio u spoljnjem dijelu gola Čapljine.

Tri minute prije kraja susreta Olimpik je prijetio preko Drljevića i Kenana Handzica, ali pogotka nije bilo. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika, Olimpik je znalački sačuvao prednost i stigao do nove pobjede.