Perfektno otvaranje EP za srpske odbojkaše

Odbojkaši Srbija pobjedom nad Njemačkom od 3:0 (25:21, 25:17, 25:15) započeli su učešće na Evropskom prvenstvu u Briselu.

Pred ovo prvenstvo Slobodan Kovač je preuzeo selekciju od Nikole Grbića i vidio se pozitivan odgovor odbojkaša na tu promjenu.  Početkom utakmice Srbija je stekla prednost od tri poena, da bi kasnije Nijemci prišli na -1 i igralo se poen za poen.  Kasnije odbojkaši u plavim dresovima stižu do +4 i sa 25:21 osvajaju taj dio igre. Drugi set je počeo u izjednačenom ritmu i tako je bilo sve do rezultata 14:12, nakon čega uz servis Nikole Jovovića, sjajan blok i igru u polju srpski tim odlazi na 21:14. Lagano su priveli taj set kraju i poveli sa 2:0 (25:17). I treći set Srbija je sjajno otvorila i brzo stigla do +5 (12:7), no protivnik je prišao na 16:14.  Od tog trenutka srpski odbojkaši su preuzeli sve u svoje ruke i serijom od 9:1 završili ovaj meč.  U ovoj perfektnoj utakmici Srbije najefikasniji je bio Atanasijević sa 14 poena, Petrić  i Kovačević  12, na drugoj strani kod evropskih vicešampiona Šot je imao 8.

Naredni meč odbojkaši Srbije igraju u nedelju u 18.30h protiv reprezentacije Slovačke.