Parni valjak pregazio Lokomotivu

U IV kolu 7Days Evrokupa, košarkaši Partizana NIS su zabeležili svoju četvrtu pobedu! Ovog puta, crno-beli su u hali "Aleksandar Nikolić" bili bolji od Lokomotive Kubanj sa 80:71 (24:18, 17:17, 16:23, 23:12)

Partizan NIS nikada nije pobedio Lokomotivu Kubanj... do večeras! U petom međusobnom duelu, crno-beli su u hali "Aleksandar Nikolić" savladali renomiranog rivala za maksimalnih 4-0 nakon četvrtog kola 7Days Evrokupa. Dobro poznati huk sa tribina, gurao je košarkaše Partizana do velike pobede, a već na startu susreta, jasno je bilo da će put do trijumfa biti veoma težak.

Posle početne blage prednosti gostiju, crno-beli do isteka prve četvrtine stiču +6, koliko je iznosila prednost i nakon druge četvrtine, iako su sredinom ove deonice košarkaši Partizana imali i +12. U trećoj četvrtini, Lokomotiva uspeva da dođe do preokreta i minimalne prednosti pred odlučujućih 10 minuta. Ipak, kada je bilo najvažnije, crno-beli su odigrali fenomenalno, ne dozvolivši rivalu da postigne koš u poslednjih 3 minuta igre. Na kraju, 80:71 u korist Partizana NIS.

Na konferenciji za medije, održanoj nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Osećam da prva stvar koju treba da kažem je da čestitam mojim igračima. Odigrali su, na kraju gledano, sjajnu utakmicu. Igrali smo sa navijačima, imali smo lošu treću četvrtinu, ali njihov talenat je veliki. U prvom poluvremenu smo igrali dobro 16-17 minuta, a onda smo pogrešili, posle njihove dve trojke se promenio momentum. Oni su izašli izuzetno jako, mi smo probali, a sačuvali smo savršeni trud kraj. Ne najbolju igru, nego najbolji napor", istakao je Trinkijeri.

Pred košarkašima Partizana, sada su nova dva gostovanja, prvo u Ljubljani protiv Cedevita Olimpije u okviru 4. kola ABA j.t.d. lige (26.10.) a potom i u Limožu u okviru 5. kola 7Days Evrokupa (30.10.)

Gost u analizi večerašnje utakmice na BC Partizan TV bio je Saša Pavlović, a večerašnju emisiju pogledajte na:

Partizan NIS: Volden, Zagorac 10, Pejdž 7, Gordić 7, Parahovski, Jaramaz 10, Veličković, Birčević 9, Janković 9, Tomas 16, Pejners 1, Mozli 11

Lokomotiva Kubanj: Deker 17, Kamings 17, Motovilov 1, Apić 2, Kalnietis 7, Ivlev 2, Ilinskij 1, Vilijams 15, Kulagin, Gerasimov, Martijuk, Obrajant 9

Izvor: KK Partizan (Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV / Euroleague)