Derbi koji su odigrali na sarajevskoj Otoci domaći Olmpik i gabelski GOŠK pripao je domaćinu koji je učvrstio lidersku poziciju, u Goraždu je odigran drugi derbi između istoimene ekipe i kakanjskog Rudara , domaćini su slavili golovima Hrelje i najboljeg strijelca ekipe Žerića, dok je gol za goste postigao Zukić .
Čak tri ekipe u ovom kolu su pobijedile u gostima, konjički Igman je prosto " pregazio Zvijezdu (4:1), Čapljina je šokirala bihaćko Jedinstvo (2:0), a Oraški labudovi su pjevajući napustili Gračanicu (3:2) .
U derbiju začelja banovićka Budućnost je na svom travnjaku savladala Slavena (2:1), Metalege BSI je zabilježio vrijednu domaću pobjedu protiv Travnika (4:1), a kolo je domaćom pobjedom od 2.1, završio TOŠK protiv Radnika iz Hadžića .
U ovom kolu postignuto je 27 golova, sudije su pokazale 45 žutih i 2 crvena kartona. Ukupno je bilo 2.300 gledalaca, najviše u Bihaću, 400.
Rezultati,
Sarajevo : FK Olimpik - NK GOŠK 1:0 (Zeba 70' iz 11m. ).
Gradačac : NK Zvijezda - FK Igman 1:4 (Šarić 81/ Mihajlović 10' Šehić 32' Čehajić 52' Šubo 78' ).
Bihać : NK Jedinstvo - HNK Čapljina 0:2 (Bondža 3' Hadžikadunić 89') Jajce : NK Metalleghe BSI - NK Travnik 4:1 (Tankuljić 22' Haračić 60' 75' iz 11m. Pljevljak 90+1'/ Šero 5' ) .
Graćanica : NK Bratstvo - HNK Orašje 2:3 (Bajić 55' Bajić 90'/ Marošević 4' Vidović 37' 49' iz 11m.) .
Banovići: FK Budućnost - NK Slaven 2:1 (Dedić 6' Smajlović 58'/ Mujkić 30' ) .
Tešanj : NK TOŠK - FK Radnik 2:1 (Koprivica 39' Škrijelj 80' / Šehić 65').
Goražde : FK Goražde - FK Rudar 2:1 (Hrelja 25' Žerić 38' / Zukić 55' ) .
Lista strijelaca:
8 golova, Anes Mašić (GOŠK),
7 - Zajko Zeba (Olimpik), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Denis Žerić (Goražde), Antonio Vidović (Orašje),
6 - Ognjen Stjepanović (Olimpik), Kosta Bajić (Bratstvo).
5 - Dženan Haračić (Metalleghe BSI), Husein Poturalić (TOŠK), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Vedin Kulović (GOŠK), Maid Jaganjac (Bratstvo), Berin Čatić (Travik),
4 - Lucas Ojeda (Igman), Kenan Šarić (Zvijezda), Milorad Albijanić (Čapljina), Ahmed Hasinović (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost),
Mirnes Salihović (Slaven),
3 - Igor Savić (GOŠK), Ahmed Hasanović (Goražde), Ahmed Šabić, Mile Pehar...
1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |