Remi u Derventi

Tekstilac, Derventa

Matalege, Jajce

Juče su Kraljevi u Derventi odigrali sedmu pripremnu utakmicu, a nakon isteka 90 minuta rezultat je glasio 2:2. U meču odigranom na vještačkoj podlozi, domaćin, Tekstilac, je bolje otvorio susret i već nakon 15 minuta imao prednost od 2:0.

Kardinalne greške zadnje linije i golmana Matalegea Trake, u golove je pretvorio Perović. To je „otrijeznilo“ Kraljeve, te je do kraja meča gostujuća ekipa dominirala terenom i stvorila desetak idealnih prilika za postizanje gola.

Na 2:1 je u prvom dijelu smanjio Haračić, a za konačnih 2:2 u drugom poluvremenu je pogodio Kapetan.

Najzaslužniji za neriješen ishod bio je golman Tekstilca koji je barem pet puta odličnom intervencijom spasio svoju mrežu.

Prema riječima ima trenera Beće, osim uvodnih 15 minuta, bila je ovo najbolja utakmica Kraljeva u dosadašnjem dijelu priprema, a u planu je odigravanje još jednog meča, 29.02.2020.  Metalege BSI ugostiče Moševac iz Maglaja.

Inače, bila je ovo prva utakmica između ova dva prvoligaša, a domaćin je obezbijedio vrhunske uslove za odigravanje prijateljskog meča, te se potrudio da se Kraljevi u Derventi osjećaju  dobrodošli. Stoga su se predstavnici kluba iz Jajca zahvalili Tekstilcu uz želju da ova utakmice bude početak jedne plodonosne sportske suradnje.

FK Tekstilac – NK Metalege BSI 2:2 (2:1).

Gradski stadion u Derventi. Gledatelja 100.

Sudija Zoran Tepić.

Strijelci: 1:0- Perović (3.), 2:0- Perović (14.), 2:1- Haračić (39.), 2:2- Kapetan (78.)

FK Tekstilac: Plisnić, Đekić, Runić, Jolović, Marić, Parmaković, Maksimović, Reljić, Stupar, Duspara, Perović. Igrali su još: Pećić D, Vugdalić, Malkić, Radoja, Ćirić i Pećić B. Trener Čedomir Ćulum.

NK Metalege BSI: Trako, M. Mehić, Alispahić, Vulić, Danilović, Bešagić, Kapetan, Samardžić, Haračić, Kremenović, Tankuljić. Igrali su još: Ćeman, Vujica, Kovač, A. Mehić, Peno. Trener: Damir Beća