Održan prvi Ski-roll kup u sezoni: Sanji Kusmuk dvije bronze na Zlatiboru, Eriću srebro

Strahinja Erić osvojio srebro

Paljanska nordijska, Sanja Kusmuk, osvojila je dvije bronze na juče i prekjuče održanom prvom Ski-roll kupu u sezoni na Zlatiboru.

Kusmukova je osvojila dvije bronze na 10 kilometara i 5 kilometara, a oba dana ostala je iza domaćih reprezentativki, Maide Drndić i Anje Ilić. Sara Plakalović je na 10 kilometara bila peta, a na upola kraćoj dionici se popela za jedno mjesto, te završila kao četvrta.

Kod muškaraca, Strahinja Erić je zauzeo peto mjesto, a odmah iza njega su trku na 10 kilometara završili Stefan Anić i Mihailo Škipina. Miloš Stević je bio deseti, a Uroš Lalović se plasirao na 12. mjesto. Miloš Čolić je odustao. Drugog dana, na istoj kilometraži, Strahinja Erić je stigao do srebra, 8.7 sekundi iza Grka, Apostolosa Angelisa. Ostali bh. reprezentativci, Anić, Škipina, Stević i Lalović su zauzeli ista mjesta kao i prvog dana.