Kraj Tise i jedni i drugi mogu da žale za tri boda, pa je podela plena najpravednija

Pred golom Rumljana - foto: V. Jankov

Čudna utakmica kraj Tise. U prvom poluvremenu, gotovo, da se ništa nije dešavalo, a u drugom su viđena četiri gola, uzdrmana je stativa i propušteno je nekoliko izglednih prilika. Prema viđenom i jedni i drugi mogu da žale za propuštenom pobedom, pa je podela plena najrealniji ishod utakmice. Pođimo redom.

Kad se očekivalo da će Bečejci nastaviti, makar i sa jalovom inicijativom, u 65. minutu sinula je kontra gostiju i Nikolić je materijalizovao za 0:1. Samo pet minuta kasnije kapiten Uroš Stojanović je zvanrednim šutem sa dvadesetak metara postigao evro gol i blo je to već 0:2. Minut kasnije Bibić je mogao da reši utakmicu, ali je iz povoljne situacije šutirao kraj gola, a Jovanov je u sledećem napadu bio u prilici, ali je sada Milovanov odlično reagovao. Onda su Bečejci iz penala, koji je dosuđen posle prekršaja na Mitiću, u 75. minutu smanjili na 1:2. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Nikola Tomić. Isti igrač je u 87. minutu iz blizine reagovao golgeterski i izjednačio na 2:2. Na samom izmaku regularnog toka utakmice Mitić je iz povoljne prilike uzdrmao stativu, a u nadoknadi vremena gosti su u dva navrata iz kontre imali povoljne prilike, ali nijednu nisu iskoristili.

OFK Bečej 1918 - Prvi maj 2:2  (0:0)

Bečej:Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 200. Sudija: Dušan Belić (Zrenjanin) 7. Strelci: Tomić u 75 (11 m) i 87. za OFK Bečej 1918, a Nikolić u 65 i U. Stojanoviću 70. minutu za Prvi maj. Žuti kartoni: V. Vještica, Videnović (OFK Bečej 1918). Igrač utakmice: Nikola Tomić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Pejić 6,5, N. Vještica 7, Vlaisavljević 6, Milvanović 6, Tutnjević 6,5, Tomić 8, Kobiljski 6 (od 55. Mitić 6), V. Vještica 6 (od 46 Ćuk -, od 69. Stanić -), Videnović 6,5, Tomčić 7,5.

Prvi maj: Ilić 7, Jovanov 6, Đ. Stojanović 6,5, Bogićević 6,5, Radovanović 6, Lukić 6, Nikolić 7,5 (od 76 Pančić -), U. Stojanović 7,5, Zečak 6, Stajki 6(od 62 Radojčić -), Bibić 6 (od 87.Preradović -)