Zvezda do pobjede u 99. minutu poslije dva penala

Aleksandar Katai postiže pobjedonosni gol FOTO: zurnal.rs

Fudbaleri Crvene zvezde su u 173. večitom derbiju pobijedili Partizan 3:2 na stadionu „Rajko Mitić” poslije 111 minuta igre! Iako je utakmica produžena 15 minuta, Zvezda do pobede došla u 99, ekstra vrijeme trajalo je 21 minut!!!
Do 89. minuta gosti su vodili, a onda je uslijedio preokret. Šest kola prije kraja Zvezda ima deset bodova više od večerašnjeg rivala i na pragu je odbrane titule.

Crvena zvezda – Partizan    3:2 (1:1)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 40.000. Sudija: Pavle Ilić. Žuti kartoni: Kraso, Glazer (Crvena zvezda), Ovusu, Kovačević, Kalulu (Partizan). Strelci: 0:1 Samed Baždar u 11, 1:1 Gelor Kanga (penal) u 16, 1:2 Ksander Severina u 56, 2:2 Šerif Endiaje u 89, 3:2 Aleksandar Katai (penal) u 99. minutu.
CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić (od 46. Điga), Stamenić, Kanga (od 59. Katai), Bukari (od 101. Milunović), Hvang, Ivanić (od 79. Olanjinka), Endiaje (od 101. Kraso). Trener: Vladan Milojević.
PARTIZAN: Krunić, Stojković (od 78. Filipović), Kovačević, Marković, Antić, Kastiljo (od 67. Stjepanović), Ovusu, Severina (od 89. Natho), Zahid, Goh (od 78. Kalulu), Baždar (od 67. Saldanja). Trener: Albert Nađ.