Tim Krupe je poveo sa 3:0. Jovo Lukić precizan, na asistenciju Lazara Nikolića.
Kolak V., Lukić J., Dujaković N., Palić K., Bilal A., Filipović M., Maksimović S., Miketek J., Mandić N., Golubović M., Nikolić L., trener Marić Z., klupa: Bajić A., Modić A., Modić M., Puzigaća B., Guskić P., Blažević E., Šipovac D.
Modić S., Bubić Ž., Babić N., Hamzić A., Lolić D., Kukić M., GliÅ”ić D., Jandrić S., Babić Ni., Batar B., Popović A., trener Žerić N., klupa: Bradić D., Sladojević M., Milić D., Kukavica A., Gavrić N., Đurić L.
Golubović, na asistenciju Bilala postiže gooool!
Penal
SruÅ”en Jovo Lukić.
Utakmica zavrŔena
Krupa na Vrabasu. Stadion Krupe. Sudija: Rajko Đorđić ( Bijeljina). Pomoćnici: Bojan Rakić (Bijeljina), Bojan Makarić ( Bijeljina). Četvrti sudija: Vojislav Vuković ( Brčko). Posmatrač suđenja: Željko Salamić ( Prijedor). Delegat: Milorad Pisić (Zvornik).

Kozara lako pala

22.09.2019 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Krupa - Kozara

U utakmici 7. kola I Lige Republike Srpske odigranoj danas u Krupi na Vrbasu domaća Krupa savladala je Kozaru sa 3-0.

LoÅ”e je počelo po fudbalere Kozare, već u 5. minuti domaćin preko Golubovića koji izlazi sam pred Modića dolazi u vođstvo od 1-0. Samo pet minuta kasnije, Batar neoprezno u Å”esnaestercu Kozare ruÅ”i Lukića i sudija Đorđić pokazuje na bijelu tačku. Siguran je Dujaković i Krupa povećava vođstvo na 2-0. Uspijevaju fudbaleri Kozare da se oslobode pritiska i uzvraćaju preko Kukića, koji dobro Å”utira sa ivice Å”esnaesterca, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Ponovo je Kukić u prilici nekoliko minuta kasnije, ali ne uspijeva zahvatiti loptu. U 28. minuti Popović jako Å”utira sa petnaestak metara, ali je neprecizan. U 32. minuti Lukić glavom zamalo prebacuje Modićev gol, da bi minut kasnije isti igrač na ubačenu loptu vjeÅ”to uklizao i postigao gol za vođstvo Krupe od 3-0, rezultat s kojim zavrÅ”ava prvo poluvrijeme.

Ā

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri vjeÅ”to čuvaju rezultat, dok fudbaleri Kozare pokuÅ”avaju da dođu do počasnog pogotka. Mikatek pokuÅ”ava neuspjeÅ”no iz slobodnog udarca u 62. minuti. Uzvraća Kozara, odlično centrira Lolić, ali Babić ne uspijeva da skrene loptu u mrežu Krupe. U 67. minuti Babić i Gavrić dobro kombinuju, ali odbrana Krupe izbija loptu iz svog Å”esnaesterca. U 71. oboren je na ivici Å”esnaesterca GliÅ”ić, koji zatim izvodi slobodn udarac, a lopta prolazi tik iznad prečke Kolakovog gola. Nisu se predavali fudbaleri Kozare, mnogo bolje su odigrali drugo poluvrijeme ali rezultat se ne mijenja do kraja i nije im preostalo niÅ”ta nego da fudbalerima Krupe čestitaju zasluženu pobjedu.

Sljedeće subote 28. 9. 2019. godine igraju se utakmice 8. kola I lige Republike Srpske. Kozara će na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci dočekati Slaviju iz Istočnog sarajeva. Utakmica počinje u 16 časova.

Krupa - Kozara 3:0 (3:0)

FK Krupa (Krupa na Vrbasu):Ā Kolak V., Lukić J., Dujaković N. (od 55. min. Guskić P.), Palić K., Bilal A., Filipović M. (od 46. min. Puzigaća B.), Maksimović S., Miketek J., Mandić N. (od 63. min. Modić M.), Golubović M., Nikolić L., trener Marić Z., nisu igrali: Bajić A., Modić A., Blažević E., Å ipovac D.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Modić S., Bubić Ž., Babić N., Hamzić A., Lolić D. (od. 74. min. Đurić L.), Kukić M. (od 53. min. Gavrić N.), GliÅ”ić D., Jandrić S. (od 62. min. Milić D.), Babić Ni., Batar B., Popović A., trener Žerić N., nisu igrali: Bradić D., Sladojević M., Kukavica A.