66 : 73

Liga 12: Igokea startala pobjedom

13.10.2019 Đ. Malešević

Foto. Igokea.rs

Košarkaši Igokee pobjedom su otvorili Ligu 12. Oni su savladali u gostima Vogošću sa 73-66.

Igokea je dobro otvorila susret. Jako dobrom igrom u odbrani, gosti su došli do prednosti. Sveli su domaće na samo deset poena i dobili prvi perioda 18-10. U drugom periodu došlo je do pada u igri Igokee. Vogošća je to jako dobro iskoristila. Do poluvremena su anulirali prednost Igokee te je na poluvremenu bilo 31-31.

Igokea je dobro otvorila treći period i preko raspoloženog Ilića došla do +6. Međutim, Vogošća se nije dala. Čak su i poveli 49-46 ali je nakon trećeg perioda bilo 49-49. Vogošća otvara poslednji period sa vodstvom 54-49. Međutim, Igokea nije pala. Uspjeli su se vratiti u meč veoma brzo. U završnici susreta došao je do izražaja i kvalitet Igokee te su slavili sa 73-66.

Igokeu je do pobjede predvodio Ilić sa 21 poenom i devet skokova dok je Genjac predvodio domaće sa 15 poena.