Sarajevo palo na Koševu

Sarajevo - Seltik /Foto: Rade Vasić(sportdc.net)

SARAJEVO, 9. jula (FENA) - Fudbaleri Sarajeva poraženi su od škotskog seltika  s 3:1 u prvom meču prvog pretkola Lige prvaka.

Gost je od prve minute utakmice na stadionu "Asim Ferhatović Hase" imao terensku inicijativu, a dojam je da se taktika Husrefa Musemića zasnivala na takvoj postavci igre i pokušajima da Sarajevo iz kontranapada ugrozi gol škotskog šampiona.

Sarajevo - Seltik

Posted by Sport DC on Tuesday, July 9, 2019

Gosti su gradili svoje akcije oko šestaesterca Sarajeva i pokušavali pronaći rupu u odbrani, međutim bh. prvak je imao prvu veliku priliku na ovom meču. Naime, nakon odličnog dubinskog ubačaja, Anel Hebibović se u sedmom minutu susreta našao “oči u oči” sa golmanom Seltika koji brani njegov pokušaj.

Uslijedio je period igre bez prilika, a Sarajevo je ponovo zaprijetilo u 24. minute kada je Rahmanović pokušao iznenaditi golmana Seltika udarcem iz teške situacije. Njegov šut je blokiran, a Sarajevo nakon toga nije uspjelo realizovati dva uzastopna kornera.

Iako je škotski predstavnik imao posjed lopte, Sarajevo je u prvom dijelu meča na Koševu imalo ozbiljnije prilike. Takvu igru Musemićevi izabranici krunisali su u 30. minute, kada je Oremuš nakon kornera matirao golmana Beina.

Celtic je već u idućem minute zaprijetio iz slobodnog udarca, ali Kovačević je bio oprezan i odbranio svog gol. Napadi gostiju isplatili su se u 34. minutu kada preciznim udarcem  Džonsona s dvadesetak metara dolaze do izjednačenja.

Pet minuta prije kraja poluvremena Seltik  je mogao doći do vodstva nakon što se Hodžić okliznuo u svom šesnaestercu, ali Forest nije iskoristio njegovu grešku.

Škoti dolazi do vodstva već početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu kada je Eduard nakon greške igrača Sarajeva preciznim udarcem matirao Kovačevića.

Većih uzbuđenja do 70. minute nije bilo, a nije se mijenjao ni odnos snaga na terenu jer je Seltik i dalje imao terensku inicijativu. Sarajevo dvadesetak minuta prije kraja meča pojačava napade, ali promjene rezultata nije bilo.

Pet minuta prije kraja utakmice Seltik dolazi i do trećeg pogotka kada je Sinkleir bez većih problema primio loptu u šesnaestercu Sarajeva i petom postigao pogodak.

Nakon kontranapada gostiju Eduard je imao priliku da postigne i četvrti gol za svoj tim, ali dobro postavljeni Kovačević brani njegov udarac.

Do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo, a Škoti su došli na korak do plasmana u drugo pretkolo Lige prvaka. Revanš će biti odigran naredne sedmice u Glasgovu.