Oslabljeni srušili Tekstilac

Otišli su fudbaleri Kozare na gostovanje u Derventu kod Tekstilca s ciljem da odigraju što kvalitetnije i bolje i vrate se kući s pozitivnim rezultatom, što je za njih bio i nerešen ishod. Osim toga prvoligaš iz Gradiške je u ovom meču nastupio i oslabljen jer pravo igranja, zbog tri žuta kartona, nisu imali: Vladimir Petković, Srboljub Jandrić i Amir Kukavica.

Ipak, izabranici trenera Nedžada Žerića odigrali su sjajno protiv domaćini i jedini ostvarili gostujuću pobedu u prošlom kolu Prve lige Republike Srpske rezultatom 2:1. Mrežu Dervenćana pogodili su Dejan Glišić u 9. i Draško Lolić u 66. minutu.

-Otvorili smo utakmicu ranim golom, ali tokom prvog poluvremena nismo imali dovoljno odlučnosti, smaopouzdanja i energije, te smo dozvolili protivniku da izjednači rezultat i uz to kreira još nekoliko prilika za postizanje pogotka. U drugom poluvremenu sve to smo podigli na jedan još viši nivo, bili energičniji, odlučniji i sa više samopouzdanja, te uz kvalitet koji posedujemo kontrolisali smo igru i došli do važne pobede i novih bodova – istakao je Nedžad Žerić, šef stručnog štaba Kozare.

Bio je ovo peti prvenstveni trijumf Gradiščana tokom jesenjeg dela prvenstva, a pobedom u Derventi fudbaleri Kozare su se učvrstili na trećoj poziciji, iza vodećeg tandema Krupa – Rudar Prijedor.

-Finiš jseni možemo da odigramo i rasterećenije, bez stresa, jer trnutno imamo pet bodova više u odnosu na četvrto Podrinje iz Janje, a sedam od Modriča Alfe i Slavije. Ipak, nastojaćemo da u poslednja tri kola prve polusezone sakupimo što više bodova, napravimo dobre predispozicije za proleće – istakao je na kraju Nedžad Žerić, strateg Kozare.

Jedinstvo 1 : 1 Kozara
Željezničar Sport Team 1 : 1 Slavija
Tekstilac 1 : 3 Modriča Alfa
Krupa 2 : 0 Rudar Prijedor