Banjalučanke protutnjale Mostarom

Rukometašice Borca zabilježile su prvi gostujući trijumf u Premijer ligi BiH deklasiravši u Mostaru ekipu Zrinjskog rezultatom 17:38, zahvaljujući čemu su stigle do četvrte pozicije na tabeli uz 12 bodova, koliko ima i trećeplasirana Mira, ali uz bolju gol-razliku.

Od prvog minuta, izabranice Radeta Unčanina stavile su do znanja po šta su došle u grad na Neretvi. Od početka su ”osice” sigurno koračale ka pobjedi, te već nakon prvih 30 minuta stekle dvocifrenu prednost (8:20), koja je do kraja, rutinskom igrom, još više uvećana.

U pobjedničkoj ekipi najefikasnije su bile Božana Ćutković, Marijana Bogojević i Branka Majstorović, koje su postigle po pet pogodaka, dok se kod domaće ekipe istakla Darija Milanović sa četiri gola.

U narednom kolu, Borac će u nedjelju u dvorani Borik ugostiti sastav Goražda.